Новини » Політика 11 грудня, 2018, 11:07
Ініціатор законопроекту про державну мову озвучила перспективи його ухвалення
ZIK
ZIK

Коли група народних депутатів ініціювала у парламенті законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної, вона розраховувала, що той найближчим часом буде ухваленим і не перетвориться на політичний інструмент. Втім, сьогодні все йде до того, що він буде проголосований саме у виборчий період.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним розповіла народний депутат України, перший заступник голови комітету з питань культури і духовності Ірина Подоляк.

Вона розповіла, що сьогодні робоча група з членів комітету з питань культури і духовності інтенсивно працює над понад 2 тисячами поправок, що були внесені до законопроекту про державну мову.

«Розмова йде в дуже гострих дискусіях, протистояннях, часто у сварках, але у невпинному пошуку консенсусу. Важливо, щоб цей законопроект був ухвалений. Хочемо ми цього чи ні, але своє его мусимо заховати, адже цей закон має стати історичним для України», – підкреслила парламентар.

Також вона зауважила, що в ініціаторів було величезне бажання, щоб цей проект став законом ще два роки тому, а не лежав стільки часу у Верховній Раді.

«Тепер я вже розумію, що у нього не було шансів не перетворитися на політичний інструмент. Цей законопроект, наприклад, міг написати і внести до парламенту Президент. Голова Верховної Ради міг винести його на розгляд ще два роки тому», – певна Ірина Подоляк.

За її словами, законопроект про державну мову був написаний і зареєстрований саме для того, щоб його ухвалення відбулось у міжвиборчий період.

«Ми хотіли, щоб його не використовували. Але на політичному небосхилі зірки складаються так, що, найімовірніше, він буде проголосований і ухвалений у виборчий період. Ми тільки не знаємо коли – чи під час виборів президента, чи між президентськими і парламентськими виборами», – розповідає нардеп.

Окрім цього вона підкреслила, що мовні права національних меншин і корінних народів будуть врегульовані в окремому законі.

«Ми дуже відповідально до цього ставимося. Хоча мені вже дорікають, що я більше «печуся» національними меншинами, а не державною мовою, я хочу заявити, що ми жодною мірою не збираємося звужувати права національних меншин і корінних народів», – запевнила парламентар.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла за основу проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної №5670. «За» проголосував 261 депутат.   

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:20 :16