Новини » Економіка 11 грудня, 2018, 12:36
Гройсман: Економіка є фундаментом побудови якості життя
ZIK
ZIK

Ключове завдання на 2019 рік – стабільне економічне зростання, яке дозволить Україні сплачувати борги і розвиватися без сторонньої допомоги.

Про це під час форуму «Нова індустріалізація», який транслював телеканал ZIK, сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Економіка є фундаментом побудови нової якості життя. Ми зацікавлені у сталому зростанні. Вже не раз було так, що економіка то підіймалася вгору, то падала. Це означає, що ми відволікаємо багато ресурсів від оновлення, інвестиційного капіталу. Тому ми потребуємо підтримки фінансових партнерів, які допоможуть нам розплатитися з боргами. Та наше основне завдання – сформувати таке зростання, щоби ми справлялися без сторонньої допомоги», – зазначає Гройсман.

Крім того, прем’єр-міністр України звертає увагу на те, що 23 листопада було ухвалено національний бюджет.

«Він є абсолютно реалістичним, збалансованим і є бюджетом, який навіть у складний період виборів може забезпечити стабільність розвитку економіки. Серед наших пріоритетів на 2019 рік є блок економічного зростання, який формується з покращення бізнес-клімату в країні, нової системи управління державним сектором і також відкриття можливості для приватизації. Останній пункт дозволяє заходити інвестиціям в державний сектор, який потребує модернізації», – наголошує прем’єр.

Що із енергетичним сектором?

Також Гройсман переконує, що енергетичний сектор не залишиться без уваги. Адже він важливий і з точки зору національної безпеки, і економіки.

«Ми маємо зменшувати залежить від імпортних ресурсів і розвивати свою базу. Національний бюджет мусить стимулювати розвиток нашої економіки», – зазначає прем’єр-міністр України.

Економіка і бізнес потребують сьогодні оновлену інфраструктуру, підкреслює Володимир Гройсман.

«Починаючи від автомобільних доріг, завершуючи питаннями залізниці, авіаційних сполучень, портів. Це є єдиною логістичною системою, яка зараз вибудовується», – говорить прем’єр-міністр України.

До того ж, він наголошує на тому, що українська продукція є конкурентною, адже наш експорт постійно зростає.

«Ми працюємо над відкриттям нових ринків. Тому інфраструктурні проекти – одна із основ проектів на 2019 рік», – запевняє Гройсман.

Також у цьому навчальному році вдалося запровадити нову українську школу, говорить прем’єр-міністр.

«Ми закладаємо нові стандарти, компетенції, які наші діти мають отримати по завершенню середньої освіти. Зараз працюємо над тим, щоб впровадити систему дуальної освіти в професійно-технічному напрямку. Ми розуміємо, що треба залучати до підготовки професійних кадрів реальний сектор, щоб ділитися з ним необхідними технологіями, а формальне навчання було скороченим. Думаю, що з 2021 року ми перейдемо до повноцінної дуальної системи освіти», – розповідає Гройсман.

Чому Україна не є конкурентним ринком?

До тих пір, доки люди не отримають помірну зарплату за свою роботу, вони ніколи не будуть розглядати Україну, як конкурентний ринок, стверджує Володимир Гройсман.

«Для зростання зарплати важливими є і технологічне переозброєння, і зменшення собівартості продукції», – коментує прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман наголошує на тому, що уряд зацікавлений у зростанні успішного бізнесу в Україні.

«Адже бізнес формує сильну економіку, привертає людей, які формують сфери медицини, освіти тощо. Важливо, щоб нові інвестиції в капітал були за рахунок того, що генерує національна економіка», – підкреслює прем’єр-міністр.

Володимир Гройсман зазначає, що вдалося створити дві інституції: Офіс підтримки інвестицій, який вже працює по всій Україні та Комітет відродження і розвитку української промисловості.

«Багато позитиву вже напрацював комітет, однак ми маємо сьогодні серйозні виклики. Втім, це досі хороший майданчик для напрацювання ідей», – наголошує прем’єр-міністр.

Треба змінювати систему підтримки інновацій

Цього року було створено спеціальний фонд, підкреслює прем’єр-міністр.

«Фактично, наступного року приблизно 300-350 мільйонів гривень ми зможемо виділити на підтримку інновацій. Зокрема, буде можливість підтримати певні стартапи», – зазначає Гройсман.

Крім цього, цього року вдалося запустити ряд секторальних підтримок, каже прем’єр-міністр.

«Енергоресурси ми купуємо у валюті закордоном, підриваючи у такий спосіб економіку. Але з іншого боку, розуміємо, що в Україні є наші поклади, які є другими-третіми за величиною у Європі. Ми можемо самі себе забезпечувати, але система була дуже зарегульована з точки зору доступу до надр і податків. Однак, ми знизили податки вдвічі. Провели масштабну дерегуляцію. Також вже запустили електронні аукціони на надра! Це означає, що процес починає набирати нових обертів», – пояснює Гройсман.

Фонд, що оперуватиме 14 мільярдами гривень

Крім того, Гройсман обіцяє, що з наступного року запрацює державний фонд енергоефективності, який оперуватиме 14 мільярдами гривень.

«Ці кошти будуть доступними для проведення заходів щодо енергоефективності. Це теж робочі місця та інвестиції в нашу стабільність, економіку. Тому ми запровадили певні пільги при модернізації промислового обладнання», – говорить Володимир Гройсман.

Прем’єр наголошує: ми є учасниками глобального процесу. Тому не можемо ухвалювати односторонні рішення, які з одного боку, короткостроково можуть бути хорошими в середині країни, а з іншого – стануть подразником, обмежать український товар на зовнішніх ринках.

Чому мають з’явитися товари із позначкою «Made in Ukraine»?

«Підтримка українського експорту – важлива. Для цього потрібно не тільки інвестувати в зерно, але й локалізувати нашу продукцію. Ми не маємо бути лише сировинним типом. В проекті бюджету є багато механізмів, які дозволяють нам збільшувати локалізацію для того, щоб завантажувати підприємства тим, що формує національний продукт. Це стосується сільгоспмашинобудування. До того ж, ми розкручуємо тему, яка стосується доріг», – зазначає прем’єр-міністр.

Також вдалося сформувати експортно-кредитну агенцію, яку потрібно запускати в дію, звертає увагу Володимир Гройсман.

«Вона буде потребувати серйозних фінансових вливань. Втім, іншого варіанту, як підтримати український експорт ми не маємо. Зазначу, що постійно працюємо над відкриттям нових ринків. Нам вдалося закінчити перемовини з Ізраїлем про впровадження зони вільної торгівлі. Зараз чекаємо тільки формальностей для підписання угод. Також на фінальній стадії дискусії з Туреччиною», – розповідає Гройсман.

Він наголошує: угода про зону вільної торгівлі з ЄС відкрила колосальні можливості для української продукції.

«Ми маємо також працювати над кінцевим продуктом, на якому буде писати «Made in Ukraine»», – додає прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:25 :18