Новини » Львів 11 грудня, 2018, 14:26
Гірники шахти «Львіввугілля» залишилися під землею – вимагають у Насалика зарплату
 Гірники шахти  «Львіввугілля» залишилися під землею
Гірники шахти «Львіввугілля» залишилися під землею

10 грудня 45 шахтарів першої зміни шахти «Лісова» ДП «Львіввугілля» вирішили залишитися під землею. До них приєдналися 78 гірників з третьої зміни.

Вимога робітників – погасити заборгованість із заробітної плати, адже шахтарям  за жовтень виплатили тільки 48% від зарплати.

Шахтарі вимагають виплати зарплати за жовтень у повному обсязі та авансу у розмірі 50% заробленого за листопад, а також у подальшому регулярних розрахунків, згідно з умовами колективного договору, 10 і 25 числа кожного місяця.

«Як повідомила голова первинного осередку Незалежної профспілки гірників України Мирослава Кафтан, щойно піднявшись на поверхню після проведеної ночі під землею разом із протестувальниками, на 11 годину вівторка, 11 грудня, у вибої залишається 93 гірники із 118, що розпочинали акцію. З різних причин частина гірників виїхала на поверхню. Ми спілкувалися з Мирославою, щойно вона виїхала з шахти. Обговорили організацію харчування гірників, необхідних медикаментів та забезпечення життєдіяльності шахти й людей. В той самий час міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик відволік на інші цілі 240 млн грн, які були зароблені шахтарями за відвантажену ДП «Львівугілля» продукцію. Тобто видобуте гірниками Прибужжя вугілля реалізується через державну структуру, підпорядковану Міністерству енергетики та вугільної промисловості України.

Парадокс полягає у тому, що шахтарі ДП «Львіввугілля» за сумлінну працю й максимально можливий видобуток вугілля із підготовлених лав замість винагороди отримали заборгованість із зарплати. Це вже не перший протест в Україні, який провокує сам міністр Ігор Насалик», – написав на своїй сторінці у соціальній мережі голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

З приводу критичної ситуації, що склалася в ДП «Львіввугілля» голова Регіональної організації НПГУ м. Червонограда Віталій Оніжук надіслав листа прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, міністру енергетики і вугільної промисловості Ігорю Насалику та голові Львівської ОДА Олегу Синютці.

У ньому, зокрема, наголошується, що «активи за відвантажену ДП «Держвуглепостач» вугільну продукцію, станом на 3 грудня, складають 187,485 млн грн. Крім того, загальна сума відвантаженої, але ще не заактованої вугільної продукції, – 49,17 млн грн. Несвоєчасне здійснення розрахунків спричиняє порушення термінів виплати заробітної плати, ЄСВ та податків до бюджетів усіх рівнів і, як наслідок, призводить до нарахування штрафних санкцій, що вкрай негативно позначається на фінансовій ситуації підприємства, унеможливлює належне підтримання його технологічного процесу та введення в роботу нових лав, спонукає до зростання соціальної напруги у шахтарських колективах, що в кінцевому результаті може призвести до страйків».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 14:29 :54