Новини » Політика 11 грудня, 2018, 18:45
Фейгін розповів про ініціативу сенатора США прирівняти Росію до країн-спонсорів тероризму
ZIK
ZIK

Проект сенатора-республіканця Марка Рубіо пропонує прирівняти Росію до країн-спонсорів тероризму. Це означає не тільки неможливість роботи платіжних систем, але й закриття рахунків і неможливість їх відкриття.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив правозахисник Марк Фейгін.

Пан Фейгін зазначив, що в США зараз розглядаються два законопроекти щодо санкційної політики стосовно агресивних дії Росії у Керченській протоці й загалом впливу на вибори.

«Один із них стосується секторальних санкцій. Це дещо нове, і в США зараз ідуть суперечки, чи включати у секторальні санкції ЗМІ. Таке можливо, але суперечки йдуть дуже бурхливі. Якщо їх включать, то більше схиляються до офіційних ЗМІ. А ось всі мережеві ресурси з фабрикою тролів найімовірніше потраплять під санкції, враховуючи що вони активно втручалися в американські вибори і щодо цього вже є рішення правоохоронних органів США», – зауважив Фейгін.

За його словами, другий законопроект ще більш радикальний. Це проект сенатора-республіканця Марка Рубіо, який пропонує прирівняти Росію до країн-спонсорів тероризму.

«І якщо до керченських подій, а цей законопроект з’явився саме тоді, коли зі скепсисом відносились до можливості його проходження через Конгрес, то після 6 листопада, коли відбулися проміжні вибори в США і з’явився певний консенсус із цього приводу, я б не сказав, що він може не пройти. І ось конкуренція цих двох законопроектів може дати результат», – переконаний правозахисник.

Зокрема, відповідаючи на запитання ведучого про те, що означає прирівняння РФ до країн-спонсорів тероризму, пан Фейгін сказав, що це означає не тільки неможливість проведення роботи платіжних систем щодо переказів, це і закриття існуючих рахунків, і неможливість їх відкриття.

«Це означає, що якщо країна прирівнюється до спонсорів тероризму, то перекриваються рахунки, трансферні банківські операції. Це ширше, ніж просто відключення від Swift. І якщо до керченських подій витав скепсис, що це занадто, то тепер це цілком можливо. І це вже зовсім інший рівень санкцій», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, 25 листопада катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів у районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

27 листопада Президент Петро Порошенко видав указ, який затверджує в Україні воєнний стан упродовж 30 днів у 10 областях  – Вінницькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 22:23 :31