Новини » Політика 11 грудня, 2018, 17:38
Фейгін назвав суперечливими реакції країн Європи на події в Керченській протоці
ZIK
ZIK

Те, що зараз робиться в Європі, неможливо назвати повноцінною реакцією на нещодавні події в Керченській протоці.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив правозахисник Марк Фейгін.

Відповідаючи на запитання ведучої про те, як можна охарактеризувати дії європейських країн після подій у Керченській протоці, пан Фейгін сказав, що Європа щодо санкцій веде обережну й стриману політику.

«Тут важливо провести різницю між зусиллями санкційної політики, яку здійснюють США та Європа. Тут є очевидна різниця. Причин цього багато, серед них – важливі зовнішньо-економічні причини. Америка не залежить від взаємовідносин із Москвою, так як Європа. Також корупція зі сторони Москви по відношенню до європейських чиновників набагато вища, ніж до американських, і прикладів цьому багато. Мені здається, те, що зараз робиться в Європі, назвати повноцінною реакцією наподії в Керченській протоці, неможливо», – зазначив Фейгін.

За його словами, у США та країн ЄС по-іншому розставлені пріоритети. Європу не цікавить глобальна політика і загрози, які йдуть із Москви, так сильно, як ними стурбовані США.

«Із Берліна, Парижа було чутно різні заяви щодо реакції на те, що відбулося в Керченській протоці, часто суперечливі. То якісь достатньо різкі із закликом швидко зреагувати і прийняти новий пакет санкцій або підсилити вже існуючі санкції. То, навпаки, що Україна намагається втягнути Європу в більш затяжний, глибокий конфлікт із Москвою. Ця суперечливість пояснюється різними пріоритетами. Крім цього, саму Європу лихоманить», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, 25 листопада катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків.

У ФСБ РФ підтвердили затримання трьох українських військових кораблів у районі Керченської протоки. Захоплені судна доставили у Керч, а трьох поранених українських моряків – у Москву.

У зв’язку із ситуацією на Азовському морі Збройні сили України були приведені у повну бойову готовність. МЗС України звернулося до Росії з вимогою звільнення українських моряків і повернення техніки.

27 листопада Президент Петро Порошенко видав указ, який затверджує в Україні воєнний стан упродовж 30 днів у 10 областях  – Вінницькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 13:23 :45