Новини » Політика 11 грудня, 2018, 21:30
Чумак про історію з Катериною Гандзюк: Децентралізація має страшний зворотний бік

На місцях мають бути повноваження, гроші і нові люди. Але реальність складається не так райдужно. Історія з Катериною Гандзюк – це зворотний бік децентралізації.

Про це в ефірі програми «DROZDOV» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Віктор Чумак.

Пан Чумак зауважив, що він як мисляча людина підтримує децентралізацію і вважає, що вона повинна бути в Україні. На місцях повні бути повноваження, гроші і нові люди. Але реальність складається зовсім не так райдужно.

«Децентралізація має дуже страшний зворотній бік. Історія з Катериною Гандзюк – це історія децентралізації. Це реальна історія зворотнього боку децентралізації. На місцях формуються феодальні помістя, які повністю під себе підгортають всі ресурси: політичні, адміністративні, силові і фінансові», – зазначив Чумак.

За його словами, децентралізація дала на місця достатньо великі кошти, які не контролюються центром, і за ці кошти йде війна.

«Я приїхав в одне містечко і йду центральним проспектом. Бачу, як там гарно, які гарні ліхтарі стоять, вимощена плитка, зелені газони. І я кажу: видно, що у вас мер працює. А жителі містечка сміються і пояснюють, що цю плитку міняють раз на рік, бордюри раз на півроку, а ліхтарі раз на два роки, тому що завод, який робить це, все належить меру», – пояснив політик.

Також пан Чумак зауважив, що проїхавши двічі всю країну, заїжджаючи не тільки в облцентри, райцентри, а й у села, він побачив всю основу української політики і неможливості перестрибнути в інший світ. Він побачив, що влада виховала своїми діями пасивних людей.

«Влада розуміє, що треба боротися з людьми, які розуміють її сутність і механізми. Коли активісти будуть казати, що влада грабує людей, із ними починають воювати. Зрозуміло, що хтось витримує цю боротьбу, хтось не витримує, хтось виїжджає за кордон, але залишається частина людей, які на це плюють, закривають очі, замикаються в собі, яким стає байдуже, що робить влада, їм би просто пережити. Таку якість людей виховує влада», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, 31 липня на Катерину Гандзюк напали біля її будинку – невідомий облив її кислотою. Вона отримала хімічний опік близько 30% тіла – голови, обличчя, рук, ніг, передньої частини грудної клітки, опік лівого ока.

Справу Катерини Гандзюк перекваліфікували з «хуліганки» на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування.

4 листопада активістка Катерина Гандзюк – керівниця справами Херсонського міськвиконкому, радниця міського голови Херсона, померла.

Як відомо, Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що у справі щодо вбивства Катерини Гандзюк правоохоронці оголосили підозру в організації нападу на Гандзюк ще одному громадянину на прізвище Левін. Також Луценко повідомив, що Левін виїхав з України в день, коли поліція затримала перших підозрюваних у справі Гандзюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:59 :19