Новини » Політика 11 грудня, 2018, 13:38
Ар’єв: Євродепутат Андрій Гунько – проросійська квота в Бундестазі
ZIK
ZIK

Рішення регламентного комітету ПАРЄ про те, що Росію не можуть відсторонити від виборів Генсека Ради Європи, не є суттєвим кроком. В Асамблеї ніхто не збирається робити жодних серйозних поступок Москві.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив голова української делегаційї у ПАРЄ, нардеп, Володимир Ар’єв.

Коментуючи рішення ПАРЄ щодо певного обмеження санкцій, які можуть бути накладені на російську делегацію, він зазначив: проблема є не такою значною, як «хочуть продемонструвати». Адже йдеться про статутну норму, що була змінена у 2014 році.

«У цьому випадку її повертають. Я ж не бачу жодних проблем в тому, що це буде знову запроваджено. Навіть, якщо оцінювати таке, як невеличкий крок назустріч РФ, мушу сказати, що на багато важливішим рішенням регламентного комітету ПАРЄ, є те, що скандальну доповідь, яка містила величезні поступки у відповідь на шантаж Росії, відклали на невизначений термін», – вважає Ар’єв.

Адже, за його словами, Москва не робить жодних кроків назустріч Раді Європи. Вона лише погіршує ситуацію щодо України.

«Рішення ж було ухвалене тільки для того, щоб продемонструвати: Росія не може заявляти, ніби Рада Європи до неї не дослуховується. Та це на стільки мікроскопічна поступка, що порівняно із рішенням про відкладення скандального рапорту, навіть не може конкурувати», – зазначив нардеп.

Окрім того, він прокоментував заяви євродепутата Андрія Гунька, який переконаний, що це «перший і важливий крок» для подолання кризи між Радою Європи та РФ та сигнал, що можна вийти «із санаційного тупика».

«Андрій Гунько – це депутат Бундестагу від «лівих», який фотографувався із Захарченком, відвідував «ДНР». Це абсолютно проросійська жорстка квота в Бундестазі. Тому його оцінки і не можуть бути іншими. Та жодних поступок, окрім тієї «косметичної», не очікується», – вважає Ар’єв.

До того ж, за його словами, у ПАРЄ не очікують, що після такої поступки РФ сплачуватиме свої внески.

«Насправді, від Росії нічого особливого й не очікували. Як на мене, ці дії пояснювались суто намаганням привести регламентні норми ПАРЄ у відповідність зі статутом, оскільки там дійсно не передбачається подібних обмежень. Це щось, як умити руки, мовляв, ми хоч трішки продемонстрували Росії, що можемо, та тепер без їхніх серйозних кроків нічого здійснюватись не може», – переконаний голова української делегації.

Водночас, він підкреслив: жорсткий текст заявки на термінові дебати у січні 2019 року щодо російської агресії проти України підписують навіть ті, кого раніше вважали друзями Москви. Тому про поступки цій державі від ПАРЄ та від тих, на кого вона розраховує, не йдеться.

«Усі вже давно зрозуміли. Особливо – після агресії проти України у Керченській протоці. Це обурило більшість представників ПАРЄ, із якими ми говорили. Тому сумнівно, що Росії варто очікувати позитивних рухів від Асамблеї у тому обсязі, в якому вона вимагає», – зазначив Ар’єв.

Як повідомлялось раніше, регламентний комітет ПАРЄ  ухвалив рішення, згідно з яким, у разі поновлення санкцій проти делегації РФ у Парламентській асамблеї, вона не може бути позбавлена права голосу на виборах суддів ЄСПЛ, генсека РЄ та інших керівників організації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 02:05 :57