Новини » Суспільство 10 грудня, 2018, 13:51
За десять років кількість учнів ПТУ зменшилися майже вдвічі, – Гриневич
Міністр освіти та науки України – Лілія Гриневич. Фото: ZIK
Міністр освіти та науки України – Лілія Гриневич. Фото: ZIK

В Україні нині є великий дисбаланс між системою освіти і ринком праці, адже лише 20% випускників шкіл продовжують навчання в професійно-технічних закладах освіти, а решта 80% йдуть у вищі навчальні заклади.

Про це сьогодні під час робочого візиту до Львова зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«В системі професійно-технічної освіти нині навчаються понад 238 тисяч учнів. Це майже вдвічі менше, аніж 10 років тому. Орієнтовно на 40% зменшилась кількість дітей, а мережа закладів скоротилася на 20%. У нас немає статистики, скільки випускників професійно-технічної освіти виїжджають за кордон, бо людина вільна у виборі свого місця праці, ми тільки можемо мотивувати дітей вищою зарплатою і, в принципі, ця зарплата є справді високою для робітника, у порівнянні з випускником вищого навчального закладу. Але про це ніхто не знає, тому потрібна медійна компанія, яка б розказувала, які професії є гостродефіцитними, яка зарплата за цією професією, щоб привести в систему більшу кількість учнів», – заявила Гриневич.

За її словами, нині випускники шкіл дивляться на професійно-технічну освіту старим поглядом, а скепсис пов’язаний з тим, що зношуваність навчального обладнання сягає 60-70%.

У Львові міністр відвідала нещодавно відкритий в училищі автомобільного транспорту та будівництва навчально-практичний центр електрозварювання. Завдяки новому обладнанню студенти зможуть здобувати практичні навики відповідно до сучасних вимог та потреб роботодавців. У центр придбали 17 зварювальних апаратів (аргонового, непівавтоматичного, ручного електродугового зварювання), портативну машину термічної різки металу, тренажери-симулятори електрозварювальних робіт. Також обладнали 15 начальних зварювальних постів, кабіну підготовки металу до зварювання, пост дефектоскопії зварювальних швів. Загалом у центр інвестували 2,3 млн грн.

Протягом трьох років по всій країні відкрили сто таких навчальних центрів в училищах та коледжах. Держава інвестувала у це двісті мільйонів гривень, проте до створення деяких навчальних центрів долучалися і виробники, зацікавлені у професійних кадрах. У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн на модернізацію професійної освіти – створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням за професіями, яких найбільше потребує ринок праці.

«Роботодавці вже реально відчувають цей голод кадрів і вони повертаються обличчям до професійно-технічної освіти. За три останні роки ми зробили 100 навчально-практичних центрів по Україні, це тільки за кошти державного бюджету (фінансування у 1016 і 2017 роках по 50 мільйонів і цього року 100 мільйонів гривень)», – зазначила міністр.

Окрім того, фінансують оновлення навчального обладнання з обласних бюджетів за рахунок освітньої субвенції. На Львівщині, як зазначила Лілія Гриневич, відкрили 18 навчально-практичних центрів, з них 5 – за кошти потенційних роботодавців, решту – за кошти субвенції з держбюджету.

Як повідомила міністр, нині тривають перемовини уряду з ЄС про великий проект з модернізації інфраструктури професійно-технічної освіти в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 10:07 :01