Новини » Політика 10 грудня, 2018, 11:09
З 2020 року в Україні змінять календар профілактичних щеплень
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

До 2020 року рівень охоплення щепленнями повинен становити 95%. Імунопрофілактика – пріоритет №1 для системи громадського здоров’я.

Про це під час щорічної конференції «Вакцинація – вчасний захист. Вакцинація в контексті реформи охорони здоров’я України» розповів Володимир Курпіта, генеральний директор ЦГЗ МОЗ України, – інформує прес-служба центру.

«За останні роки ситуація із вакцинацією в Україні значно покращилася. Завдяки закупівлям імунобіологічних препаратів через міжнародні організації в нас більше немає дефіциту вакцин, як це було раніше. Також регіони можуть самостійно перерозподіляти вакцини як всередині області, так і між собою. Однак й досі, незважаючи на спалахи інфекційних захворювань, таких як кір, охоплення щепленнями недостатнє для створення колективного імунітету», – розповів Володимир Курпіта.

Для досягнення показників в 95% МОЗ запроваджує довгострокове планування (на три роки) в закупівлях імунобіологічних препаратів (вакцин) на національному рівні з урахуванням залишків.

«Ми будемо планувати закупівлі відразу на три роки. Потреба базуватиметься на демографічних показниках. Вже зараз є такий прорахунок на найближчі три роки, тож ми точно знаємо, скільки препаратів потрібно закупити та скільки це коштуватиме державі. Під час розрахунку, окрім закупівлі шприців для вакцинації та боксів для утилізації матеріалів, закладається 25% резервних вакцин для реагування на екстрені ситуації», – підкреслив Володимир Курпіта.

За словами директора Центру громадського здоров’я в найближчих планах – ліквідація підприємства Укрвакцина та скасування кабінетів щеплень. «Кабінети щеплень скасовуються, натомість будуть пункти щеплень. Це спрощує організацію роботи амбулаторій, ФОПів та ін.», – поінформував В. Курпіта.

Для сфери з імунопрофілактики розроблено чотирирічну стратегію розвитку: вона передбачає пріоритетність імунопрофілактики для політиків, справедливий доступ до вакцинації, підвищення цінності імунопрофілактики та створення соціального попиту на імунізацію, а також забезпечення сталості усіх процесів.

Вакцини, закуплені за бюджетні кошти передаватимуться приватним закладам охорони здоров’я: «Наразі на обговоренні знаходиться порядок розподілу вакцин, закуплених за кошти Національного бюджету, в якому буде розписаний механізм передачі вакцин в приватні заклади», – повідомив Володимир Курпіта.

З 2020 року буде змінено Календар профілактичних щеплень, а з 2021 року планується закупівля нових видів вакцин для України. Крім того, для закладів охорони здоров’я буде впроваджено порядок заохочення чи покарання до належного рівня охоплення щепленнями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 04:31 :51