Новини » Політика 10 грудня, 2018, 19:47
Юлій Мамчур: Морська могутність України – на дуже низькому рівні
ZIK
ZIK

Розгортання військової ситуації на Азовському морі, передусім, залежить від реакції світової спільноти. Але варто зазначити, що українські військові під час навчань завжди готуються до найгіршого сценарію.

На цьому наголосив народний депутат України Юлій Мамчур в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Усі, переконує гість, чудово знають, скільки Україна має військових катерів, і, безумовно, це дуже мало. «Адже якщо враховувати, що морська могутність Росії складає близько 200 суден, то в Україні – всього 4. Отже нам сьогодні потрібно визначитися із пріоритетами, і забезпечення берегової оборони – одне з основних завдань», – підкреслив Юлій Мамчур.

За словами депутата, останні навчання на Одещині показали, що Україна займається питанням нарощування бойової могутності. Зокрема були випробувані нові крилаті ракети класу «Нептун», які на початку розроблялися для берегової оборони. Далі вони будуть інтегровані для корабельного складу, і на останньому етапі – адаптовані для авіаційних носіїв.

«Потрібно визнати, що морська могутність України сьогодні перебуває на дуже низькому рівні. Тому, передусім, ми дякуємо нашим партнерам, які прийняли рішення про передачу катерів берегової оборони «Island», які достатньо підсилять нас на Азові. Щодо фрегатів, які США пообіцяли надати Україні, то це вже більш потужні судна, які можна застосовувати на Чорному морі», – зауважив Мамчур.

Експерт у військово-морській справі також прокоментував, чи вірогідне розгортання військових дій на Азовському та Чорному морях.

«Воно, передусім, залежить від реакції світової спільноти. Але варто зазначити, що українські військові під час навчань завжди готуються до найгіршого сценарію. І ті дані, яка надала наша розвідка, підтверджують, що європейська бюрократія спрацює, і будуть введені певні економічні санкції та, можливо, будуть блокуватися російські порти», – підкреслив Юлій Мамчур.

Як повідомляли, міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс заявив, що Європейський Союз не повинен залишити без належної реакції збройну агресію РФ проти України біля Керченської протоки, і тому введення санкцій проти Росії є необхідним кроком і має бути на порядку денному.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:21 :43