Новини » Економіка 10 грудня, 2018, 17:41
Урядова монетизація субсидій – плюс із маленьким мінусом, – фінансист
ZIK
ZIK

Очікувана інфляція у 2019-му році – 7%. Чи матимуть вплив ці 7% на монетизацію субсидій? Так, матимуть. Але це вплив на гроші, які ви раніше не отримували. Тому це все одно плюс, але з маленьким мінусом.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Як відомо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що  з 1 січня 2019 року в Україні відбудеться монетизація субсидій. За його словами, монетизація буде проходити у три етапи, і вже наступного року всі субсидії будуть монетизовані.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса підкреслив, що процес монетизації субсидій є надзвичайно складним.

«Технологічно процес дуже важкий. Ми всі це розуміємо. Тільки щоб підготувати його, витратили два роки. Це не так просто, адже кожній тітоньці треба було все пояснити, щоб вона це правильно зрозуміла й змогла пояснити іншим людям. Я думаю, що саме технологічна важкість процесу є причиною того, що монетизацію субсидій впровадили поки що на один рік. Вони хочуть подивитися, скільки живими грошима ви можете отримати», – зазначив фінансист.

Також Сергій Фурса додав, що очікувана інфляція у 2019-му році – 7%. Він розповів, чи впливатиме такий рівень інфляції на монетизацію субсидій:

«Чи буде вплив цих 7%? Так, буде. Але чому говорять про знецінення? Це так само, як курс був по 3, а став 6. Вплив 7% на гроші, які ви раніше не отримували, то якщо говорити чесно, у вас знеціняться гроші, яких ви раніше взагалі не отримували.

Тому ви все одно в «плюсі». Так, вам би було краще отримати ті гроші, які були раніше, але це все одно плюс із маленьким мінусом. Можна легко зрозуміти, чому він виникає – через важкість технологічного процесу», – пояснити Сергій Фурса.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики України розробило проект постанови про монетизацію субсидій. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:26 :19