Новини » Світ 10 грудня, 2018, 2:15
У Франції вивчають причетність Росії до руху «жовті жилети»
Протести у Франції
Протести у Франції

У Франції вивчають повідомлення про можливу причетність Росії до організації акцій протесту «жовтих жилетів», але поки не прийшли якихось висновків.

Про це, посилаючись на видання «Еко» повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Еко» зазначає, що цим питанням займається міжвідомча структура – Генеральний секретаріат з оборони і національної безпеки, що підкоряється прем’єр-міністру Едуару Філіпу. Розслідування почалося через повідомленння про численні фейкові акаунти в соцмережах, які використовувалися для висловлення підтримки демонстрантам.

Раніше британська газета «Таймс» з посиланням на дослідження компанії New Knowledge повідомила про сотні акаунтів, зокрема, в Twitter, через які виявлялася підтримка «Жовтим жилетам». У компанії припустили, що ці акаунти пов’язані з Росією.

Схожу інформацію розповсюдила і організація Alliance for Securing Democracy, дані якої наводить агентство «Блумберг». Згідно з твердженнями фахівців цієї організації, дуже активно в соцмережах підтримували «Жовтих жилетів» деякі російські державні ЗМІ.

Однак «Еко» зазначає, що поки влада Франції не прийшла до висновків у цій справі.

«Зараз ще занадто рано, щоб дати оцінку твердженням «Таймс», – пише французька газета.

Протести «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне виникли у Франції в середині листопада. Й хоча французька влада пішла на поступки і скасувала заплановане підвищення податку на паливо, а також скасувала підвищення цін на електрику та газ, протестувальники вирішили не скасовувати суботню акцію.

У них широке коло вимог – починаючи від підвищення зарплат, зменшення податків – завершуючи вимогою відставки президента.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:03 :30