Новини » Суспільство 10 грудня, 2018, 3:10
Супрун розповіла, як в МОЗ долають корупцію та тіньові схеми
Уляна Супрун/ Фото: PolitInfo
Уляна Супрун/ Фото: PolitInfo

Міністерство охорони здоров’я визначило десять напрямків роботи для подолання корупції в медицині.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун на своїй сторінці у Facebook.

«Корупція та розкрадання бюджетних коштів – це наша бідність, хвороби, низька тривалість і якість життя. Ми створюємо нові антикорупційні інструменти, правила і процедури, щоби викоренити не лише прояви, а й причини корупції в охороні здоров’я», – написала вона.

За її словами, успішним антикорупційним рішенням стали міжнародні закупівлі ліків, вакцин та медвиробів. Завдяки цьому нововведенню стало неможливим наживатися на продажу препаратів за завищеними цінами.

Крім того, МОЗ не закуповує за кошти платників податків препарати без доведеної ефективності.

«Натомість до національного переліку лікарських засобів входить 427 безпечних і працюючих діючих речовин від поширених хвороб», – зазначила Супрун.

Громадяни також зможуть мати відкритий доступ до інформації про безоплатні ліки. Зокрема, вже розпочалася розробка загальної для України електронної системи, в якій буде зібрана актуальна інформація про залишки всіх лікарських засобів та медичних виробів, які є в наявності.

У МОЗ розраховують, що подолати корупцію у медицині допоможе і запроваджене обов’язкове звітування про благодійні внески та витрачені кошти.

До напрямків роботи по боротьбі з корупцією у МОЗ зарахували запровадження електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, систему «Електронне здоров’я», а також прозорі правила для вибору керівників медзакладів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 04:33 :34