Новини » Політика 10 грудня, 2018, 15:09
Саакян про акції «жовтих жилетів»: Це сприятливий ґрунт для українських дипломатів
ZIK
ZIK

Для України дуже позитивно, що через акції «жовтих жилетів» у Франції на європейському просторі актуалізується питання загроз РФ. Відтак, у їхньому медіаполі буде набагато легше розуміти українців, коли йдеться про російську небезпеку та розхитування ситуації. Для нас – це дуже сприятливий ґрунт, який може використовувати українська дипломатія.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Олег Саакян.

Коментуючи протести «жовтих желетів» у Франції, кандидат політичних наук, доцент кафедри політології НаУКМА Людмила Зубрицька, наголосила: зараз у світі спостерігаємо так званий мережевий рух. Це новий вимір політичної реальності, де геть уся мобілізація відбувається саме через соцмережі. Відтак, невідомо, хто є чітким очільником цього руху, який міг би взяти на себе відповідальність.

«Збір протестувальників відбувається через соцмережі. Вони ж є, що у Франції, що в Україні, що в Росії. Це дає змогу РФ впливати на подібне. Адже дозволяє, умовно кажучи, сидячи в Москві, тиснути на кнопку, щоб зібрати мітингарів у Парижі», – зазначила Зубрицька.

У свою чергу політолог Олег Саакян додав: під час виборів у Франції Еммануель Макрон став «елітарною відповіддю» французів на російську загрозу. Адже там не лише Марін Ле Пен, а й інші кандидати були так чи інакше пов’язані із РФ.

«Зараз, насправді, незрозуміло, чи Росія стоїть за організацією мітингів і просто підштовхнула до цього, чи вона доєдналась у процесі. Однак, у будь-якому випадку, для України є позитивним, що на європейському просторі актуалізується питання власної безпеки від загроз РФ через її намагання впливати на демократичні процеси», – вважає Саакян.

До того ж, на його думку, Москва застосовує хакерські атаки і зламуючи сам порядок роботи демократичних систем – через вибори чи форми політичної участі.

«За допомогою бот-акаунтів чи власних політичних спікерів вони модерують цей процес та задають порядок денний. Я стовідсотково впевнений, що РФ впливає на цей процес, різною може бути сам ступінь впливу. Та проблема в тому, що французька демократична система і республіканський устрій виявились нездатними до відторгнення і швидкої реакції на такі сучасні загрози», – зазначив експерт.

За його словами, Росія й далі вдаватиметься до таких методів. Тож зараз це питання актуалізувалось.

«У французькому та німецькому медіаполях буде набагато легше розуміти українців, коли йдеться про російську загрозу та розхитування. Тобто, для нас сьогодні – це дуже сприятливий ґрунт, який може використовувати наша дипломатія», – підкреслив Олег Саакян.

Як повідомлялось раніше, Генеральний секретаріат з оборони і національної безпеки Франції вивчає повідомлення про можливу причетність Росії до організації акцій протесту «жовтих жилетів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 09:39 :00