Саакян: Кремль змирився, що Україна отримає томос і обрав нову тактику

ZIK

Росія змирилась із тим, що Україна отримає томос, тож тепер намагатиметься не зривати цей процес, а дестабілізувати його. Дуже ймовірно, що вже у найближчі місяці побачимо класичні тези російської пропаганди про «гоніння на православних» та «ненависть і зло» в Україні.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Олег Саакян.

«Рука Кремля» буває різною – з автоматом, з кадилом, з демократичною папкою, з кешом чи валізою. Росія діє усіма можливими методами. На жаль, РФ настільки спаплюжила церкву своїми політичними ігрищами, що та, фактично, стала асоціюватись із черговим міністерством Кремля», – наголосив Саакян.

Мовляв, дуже часто церква відіграє саме таку роль, що ми всі і бачимо.

Та водночас він зазначив: дивлячись на останні заяви російської церкви щодо томосу, очевидно, що в Кремлі змінили лінію.

«Вони змирились із тим, що Україна отримає томос, тож почали уже не намагатись зірвати цей процес, а дискредитувати його з двох сторін. Мовляв, в принципі, томос могли б дати і вони, до того ж, і збирались це зробити в певний момент. Натомість те, що чинить Україна – неканонічно, тому що тут «ненависть, зло» і так далі. Тобто, вони намагаються знайти в церковній традиції, у царині духовності та моралі виправдання, чому вони цього не зробили досі», – зазначив політолог.

Та, на його думку, з іншого боку, судячи із цих заяв, очевидно, що нас очікуватимуть «серйозні дестабілізації». Москва створюватиме відповідну картинку під заяви про ненависть в Україні.

«Зазначатиметься, як в Україні «влаштовують гоніння на православних» чи знову «розпинають на хрестах православних дітей у трусиках». Скоріш за все, у найближчі місяці побачимо на повторі усі класичні тези російської пропаганди», – вважає експерт.

До того ж він переконаний: Російська Федерація намагатиметься всіляко «затьмарити» своїми акціями сам Собор.

«Загалом, найближчим часом Росія намагатиметься дискредитувати саме надання томосу і весь подальший процес щодо створення церкви та протидіятиме цьому», – підкреслив Олег Саакян.

Як повідомлялось раніше, видання «РБК-Україна» повідомило, що предстоятель помісної Православної церкви в Україні може отримати томос 25 грудня або 6 січня.

Адже очікують, що після обрання новий глава помісної церкви відправиться до Стамбула, де в рамках урочистої процедури з спільною літургією зі Вселенським патріархом Варфоломієм отримає томос про автокефалію. Враховуючи, що найближчі служіння Варфоломія відбудуться 25 грудня і 6 січня, томос буде вручено в один з цих днів.

Loading...