Новини » Суспільство 10 грудня, 2018, 18:06
Рідкісний випадок: амеба перетворила мозок жінки в «кашу», поки та ще була жива

Лікарі помітили зараження амебою мозку 69-річної жінки з США тільки після того, як її здоров’я продовжило погіршуватися, незважаючи на видалення пухлини.

Як повідомляється в Міжнародному журналі інфекційних захворювань, історія почалася, коли жінка з Сіетла завітала до лікарів через неприємну хронічну синусову інфекцію. Їй порадили прополоскати носову порожнину, але замість нього вона використовувала звичайну водопровідну воду, яку пропускала через звичайний фільтр з магазину, повідомляє Livescience, пише tjournal.ru.

Рік по тому у жінки з’явилися незвичайні симптоми: дивна червона висипка навколо носа, запаморочення і напади болю. Після чергового нападу і втрати орієнтації лікарі вирішили провести дослідження її мозку.

Комп’ютерна томографія показала, що у неї була 1,5-сантиметрова пухлина в задній частині черепа. Це була досить поширена форма пухлини головного мозку, тому вони терміново вирішили прооперувати пацієнтку.

«Коли я оперував цю даму, побачив, що частина її мозку перетворилася на криваве місиво», – сказав нейрохірург шведського Медичного центру в Сіетлі доктор Чарльз Кобб.

Під час операції віддалена пухлина виглядала просто як мертві клітини мозку, і жінку відправили додому. Але пізніше їй стало гірше, і тоді з’ясувалося, що її мозок був заражений амебою Balamuthia mandrillaris, через розмноження якої пухлина росла в розмірі.

Ці одноклітинні організми зустрічаються в ґрунті і водоймах по всьому світу, вперше їх виявили в 1986 році, а офіційно зареєстрували вид амеб в 1993 році. Схоже, що ця жінка заразилася амебою в результаті промивання носової порожнини водопровідною водою.

У здорових людей з хорошою імунною системою Balamuthia mandrillari зустрічається вкрай рідко. За даними Центру США з контролю і профілактиці захворювань, в усьому світі було зареєстровано близько 200 випадків зараження, 70 з них – в США.

Хоча Balamuthia mandrillari зустрічається вкрай рідко, майже в 90% випадків зараження призводять до летального результату. Пацієнтка з Сіетла померла незабаром після операції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 20:14 :47