Новини » Суспільство 10 грудня, 2018, 21:35
Релігієзнавець вважає, що священикам УПЦ МП ніхто не готує «теплі» парафії у Москві
ZIK
ZIK

У Києві тривають останні приготування до Об’єднавчого собору. Вже у суботу, 15 грудня, до Софії Київської з’їдуться архієреї, духовенство та миряни. На історичну подію очікують мільйони українців. Але що менше часу залишається до події, то запеклішими стають пристрасті довкола цього зібрання.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Ми гіршого не приймемо і все відкинемо. Якщо щось будуть від нас вимагати, що нам не корисно – ми просто не приймемо. Бо Київський патріархат є самою більшою церквою. І від нас залежить, приймемо ми те, що нам будуть пропонувати, чи не приймемо. Я до смерті буду патріархом. Тому що інтронізація була у 1995 році, і ніхто цієї благодаті з мене не зніме», – заявив патріарх УПЦ КП Філарет.

Попри те, що Київський патріархат має певні розбіжності з Константинополем, там запевняють, що Об’єднавчому собору – бути. Зараз посилено готується до нього речник УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря. Каже, церква має свої пропозиції, але готові їх обговорювати.

«Мені здається, що є намагання тих, хто з різних причин хоче, щоб Собор не був успішним, занадто перебільшити ті відмінності у позиціях, які можна побачити. Має бути підготовлений регламент проведення Собору і відповідно те, як обиратиметься предстоятель», – сказав речник УПЦ КП Євстратій Зоря.

Натомість в Українській православній церкві Московського патріархату вкотре наголошують, що вони на Собор не прийдуть.

«Не братимемо участь, бо вважаємо його незаконним. Адже він грубо порушує Конституцію і закони України. Втручання у внутрішні справи церкви», – зазначив речник УПЦ МП Василь Анісімов.

Що хтось прийде з УП МП сумніваються і релігієзнавці. Проте брати участь чи ні у Соборі, в єпархіях будуть вирішувати прихожани.

«У цій церкві існує потужна громадська позиція, і саме люди, незважаючи, на рішення верховенства, вимагають присутності на Соборі», – прокоментував начальник департаменту в справах релігій Міністерства культури Іван Папаяні.

Після створення помісної церкви стане більше єпархій Московського патріархату, які все ж захочуть перейти до об’єднаної церкви, кажуть фахівці. Але певний час УПЦ МП існуватиме паралельно з помісною церквою.

«Мають задуматися українська православна церква, особливо священники, яке майбутнє їх чекає. Звісно, що їх ніхто не чекає в Москві, і їм там «теплі» парафії не підготували», – вважає релігієзнавець Людмила Філіпович.

Історичний Собор, на якому мають обрати голову помісної православної церкви, відбудеться вже в суботу, 15-го грудня. У Софії Київській зберуться ієрархи, духовенство, чернецтво та миряни. А вже після того новообраний предстоятель отримає томос у Константинополі.

Нагадаємо, глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав закликав прихожан храму в Чернівцях молитися за православних братів напередодні Об’єднавчого собору.

Також з’явилася інформація про те, що Вселенський патріарх Варфоломій може відлучити від служіння єпископів Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату за відмову увійти до помісної церкви.

Наталка Калінка Антон Андрющенко, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 02:02 :32