Новини » Політика 10 грудня, 2018, 11:55
Політтехнолог: Ситуація на Азові – це питання безпеки світового судноплавства
ZIK
ZIK

Зважаючи на безкарність дій Росії в Азовському морі, Китай діє схожим чином. Вони, фактично, вирішили оголосити Південно-Китайське море, через яке проходить дві третини азійських товаропотоків, своїм внутрішнім. Для цього там зводяться штучні острови та будуються військові бази.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політтехнолог Тарас Загородній.

Він наголосив, що українські катери були атаковані та обстріляні росіянами не в Керченській протоці, а у нейтральних водах. Мовляв, від цього ситуація стає ще серйознішою, ніж здається.

«Одна справа, коли Російська Федерація веде війну в регіоні, який деякі західні політики навіть на карті не можуть знайти. Тут питання глобальніше, тому що йдеться про безпеку всього світового судноплавства і безперешкодний доступ до проток», – підкреслив експерт.

За його словами, те, що сьогодні Російська Федерація намагається робити щодо Азовського моря – дуже небезпечний прецедент для всього світу.

«Адже така ж ситуація, але в більших масштабах, сьогодні відбувається у Південно-Китайському морі. Китай, фактично, хоче оголосити море, через яке проходить дві третини всіх азійських потоків, своїм внутрішнім. Вони там роблять штучні острови, будують військові частини. Тобто вони хочуть ізолювати море», – розповідає Тарас Загородній.

На його думку, Китай опирається на те, що теж може здійснювати такі кроки, коли це «дозволено» Російській Федерації.

Окрім цього він прокоментував можливість запровадження санкцій щодо Росії через агресію в Азовському морі, зокрема, щодо відключення країни від міжнародної банківської системи SWIFT.

«Американці, наприклад, дотисли, коли нещодавно відключили від системи Іран. Є ще питання і до «Північного потоку-2». Що буде, коли його охоронятимуть російські кораблі? А що коли події на Азові повторяться у Балтійському морі чи Данській протоці?», – запитує політтехнолог.

Він підкреслив, що відразу постає цілий комплекс питань, який в тому числі постійно порушує і питання України.

«Багато європейців хотіли б продовжувати заплющувати очі на Україну і вдавати, що нічого такого страшного не відбулося. Але тут значно глобальніші питання і багато що залежить від нашої дипломатії, щоб ми пов'язували всі ці питання з безпекою світового судноплавства», – наголосив фахівець.

На його думку, українській дипломатії це вдалося, коли питання Азовського моря було переведено з «українські кораблі не мають доступу до моря» в площину «кораблі інших країн не мають доступу до Керченської протоки».

«Це вже зовсім інше питання, адже коли ми кажемо «гроші», одразу ж прокидаються європейці і американці. Адже у них політика побудована достатньо правильно і раціонально», – зауважив Тарас Загородній.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко запропонував світові перелік активних дій у відповідь на агресію Росії в Азовському морі. Серед іншого – заборона російським суднам на вхід у порти ЄС та США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 12:18 :01