Новини » Світ 10 грудня, 2018, 16:01
Нєкрасов: Немає санкцій прямої дії, які б змінили тактику Кремля
ZIK
ZIK

Економічні санкції б’ють не по економіці Росії, вони обмежують звичайних громадян. Можливо, на політику Кремля могло б вплинути невдоволення росіян, а от міжнародні санкції – сумнівно.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив економіст з Росії Дмитро Нєкрасов.

«Санкції мають переслідувати конкретні завдання. Водночас, зараз я не бачу, як на керівництво Росії вплинуть санкції проти всіх членів Держдуми. Це неефективно», – наголошує експерт.

Для економіки мають значення секторальні санкції. Очевидно, вони обмежують можливості РФ розвиватися, підривають ресурсну базу режиму Путіна, зазначає Дмитро Нєкрасов.

«Наразі заборони не можуть змусити Кремль діяти по-іншому. Персональні санкції впливають лише на конкретних людей», – говорить економіст.

Експерт переконаний, що не існує заборон, які б могли економічну ситуацію в Росії перетворити на катастрофу.

«Не існує санкцій, які завтра змусять Путіна змінити політику. Очевидно, санкції впливають на економіку, у довгостроковій перспективі не дають Росії розвиватися. Чим далі, тим бідніше живуть люди. Мабуть, ухвалюючи рішення, Кремль зважує можливість посилення санкцій. Проте він не боїться цього», – наголошує Дмитро Нєкрасов.

Експерт вважає, що пакет інструментів, які б вплинули на економіку Росії – доволі обмежений.

«На мою думку, певною мірою могло б вплинути відключення від системи SWIFT, тобто міжбанківської системи передачі інформації та платежів. Втім, сумніваюся, що й це змусило б Путіна щось кардинально змінити», – зазначає економіст.

Можливо, на ситуацію вплине зубожіння населення, припускає Дмитро Нєкрасов. Або ж, якщо світ припинить купувати російські газ і нафту.

«Приблизно сімдесят відсотків російського експорту – це вуглеводні. При високих цінах на нафту економіка має позитивний торгівельний баланс», – говорить Дмитро Нєкрасов.

Водночас, зазвичай російським політикам байдуже, яким є рівень життя суспільства, звертає увагу економіст.

«Ми відправляємо сиру нафту на експорт, а все інше – купуємо. Найближчі десять років світ не можливо «відрубати» від покупки нафти. Саме тому російська економіка майже не відчуває наслідків економічних санкцій», – додає Дмитро Нєкрасов.

До слова, нещодавно у  ЄС оприлюднили список людей, проти яких ввели санкції за «вибори» на Донбасі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:30 :08