Новини » Суспільство 10 грудня, 2018, 17:37
Незмінною лишається пасивність українців щодо захисту своїх прав, – опитування

Понад половина українців (51%) вважають допустимим обмеження прав людей з непопулярними політичними поглядами.

Про це свідчать результати дослідження «Що українці знають та думають про права людини: оцінка змін (2016-2018)», – повідомляє УНІАН.

У дослідженні йдеться, що така цінність, як толерантність, є важливою лише для чверті опитаних українців. Рівень готовності населення до обмеження прав вразливих груп продовжує залишатися доволі суттєвим, і змін за два останні роки тут практично не відбулося. Так, 66% опитаних вважають, що можна обмежувати права наркозалежних людей, 56% – виправдовують обмеження прав колишніх засуджених, 51% – готові до обмеження прав людей із непопулярними політичними поглядами», – зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

Також, за її словами, високий рівень нетолерантності спостерігається стосовно ромів та представників ЛГБТ-спільноти (по 47%). Незмінною лишається пасивність українців щодо захисту своїх прав. З тих осіб, які стикалися з ситуаціями порушення своїх прав 55% сказали, що вони ніколи не намагалися ці права захищати. Згідно з висновками досліджень, високим залишається рівень сприйняття самосуду – 38% опитаних вважають, що самосуд припустимий при певних обставинах, а ще 12%, що самосуд сьогодні цілком виправданий та прийнятний. Лише половина населення зазначає неприпустимість таких дій.

Загальнонаціональне опитування було проведено фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» у співпраці з громадською організацією «Центр інформації про права людини» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні з 11 по 24 липня 2018 року.

Було опитано 1998 респондентів у всіх областях України та в Києві, крім окупованих територій. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,2%. Перше базове дослідження про права людини в Україні було проведено у 2016 році. Для розуміння динаміки, змін та загальної ситуації у 2018 році була проведена друга хвиля дослідження.

Нагадаємо, за результатами нещодавнього соцопитування Левада-Центру в Росії та Київського міжнародного інституту соціології в Україні, українці стали краще ставитися до Росії, а росіяни до України – гірше.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 06:18 :07