Новини » Львів 10 грудня, 2018, 10:23
На Львівщині назвали переможців обласної премії в галузі культури
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

На Львівщині визначили переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у 2018 році. Обласна премія вважається найбільш престижною творчою відзнакою за вагомий внесок в українську культуру.

Про це повідомили в прес-службі облради.

Премією відзначають найвизначніші твори літератури, мистецтва, журналістики та архітектури, які утверджують ідеали гуманізму, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність, а також стали визначною подією в культурному й літературно-мистецькому житті регіону.

Премію вручають щорічно з 2009 року. Урочиста церемонія нагородження лауреатів обласної премії відбудеться 21 грудня. Лауреатам вручать дипломи та премії по 20 000 грн.

Цьогоріч переможцями 14 номінацій стали 20 людей:

  1. Мистецтвознавство і культурологія імені Святослава Гординського

    Заслужений художник України Костянтин Маркович.
     
  2. Музейна справа імені Іларіона і Віри Свенціцьких

    Старший науковий співробітник та завідувач відділу Історії України Львівського історичного музею Оксана Куценяк та завідувач відділу археології Львівського історичного музею Емілія Зарубій.
     
  3. Проза імені Богдана Лепкого

    Сучасний український прозаїк Ігор Гургула.
     
  4. Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади імені Михайла Возняка

    Доцент кафедри української літератури ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Микитюк.
     
  5. Драматургія, театральне мистецтво імені Бориса Романицького

    Генеральний директор-художній керівник Львівської опери, режисер, сценарист Василь Вовкун, театральний художник Тадей Риндзак, головний хормейстер Львівської опери Василь Коваль, балетмейстер-постановник Львівської опери Сергій Наєнко.
     
  6. Журналістика та публіцистика імені В’ячеслава Чорновола

    Євген Козак
     
  7. Музичне мистецтво – імені Станіслава Людкевича

    Львівський композитор Роман Цись.
     
  8. Образотворче мистецтво імені Івана Труша

    Львівський художник Петро Сипняк.
     
  9. Народна творчість імені Анатолія Вахнянина

    Дизайнерка, авторка етно-галереї стародавнього автентичного одягу Роксоляна Шимчук.
     
  10. Дизайн імені Олени Кульчицької

    Доцент кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», архітектор і дизайнер Ігор Пилипів.
     
  11. Архітектура імені Івана Левинського

    Архітектор Костянтин Малярчук.
     
  12. Збереження культурної спадщини імені Бориса Возницького

    Завідувач кафедри реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка» Микола Бевз та скульптор-реставратор Сергій Гетьманчук.
     
  13. Декоративно-ужиткове мистецтво імені Зеновія Флінти

    Ігор Ковалевич, який працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва (кераміка).
     
  14. Фотографія імені Василя Пилип’юка

    Фотохудожник Олексій Іутін.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:07 :51