Новини » Світ 10 грудня, 2018, 10:03
Майбутнє ЄС, або Чому вибори до Європарламенту раптом стали такими важливими
Європейський парламент. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Європейський парламент. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Зазвичай, виборами до Європейського парламенту ніхто не цікавився. Проте, цього разу усе змінилося. Голосування, що відбудеться 23-26 травня буде чимось на зразок референдуму Європейського Союзу. А все тому, що Великобританія вирішила покинути блок.

Наслідки цього голосування вийдуть за межі самої асамблеї та матимуть значний вплив на інші європейські інститути та національну політику країн-членів ЄС. Про це йдеться у статті видання Bloomberg.

Чому на кону стоїть майбутнє Європи

Європейський Союз відіграє важливу роль у визначенні внутрішньої політики країн, які є його членами. І вперше існує реальна загроза того, що євроскептичні партії посядуть достатню кількість місць у парламенті, щоб вплинути на його законодавчу діяльність, а не просто критикувати її, як це робили Найджел Фарадж з Великобританії, Марін Ле Пен у Франції та Маттео Сальвіні з Італії. Президент Франції Еммануель Макрон стверджує, що майбутнє голосування є вибором на користь Європи або проти неї.

Про які євроскептичні партії йдеться

Особлива увага буде прикута Лізі Сальвіні та Національному фронту Ле Пен. Питання полягатиме у тому, чи вдасться їм сформувати більш широку фракцію проти Євросоюзу у Європейському парламенті. Однією з особливостей євроскептичних сил є те, що вони традиційно були поділені та не могли сформували єдиного блоку. У будь-якому разі, більшість кандидатів балотуватимуться від традиційних партій, таких як Християнські демократи чи Соціалісти.

Чого прагнуть євроскептичні партії

Загалом, вони відійшли від своєї риторики щодо руйнування ЄС, наполягаючи на тому, що його слід приборкати, наприклад, шляхом відновлення внутрішніх кордонів. Стівен Беннон, колишній головний політичний стратег президента США Дональда Трампа, створив у Брюсселі організацію під назвою «Рух», що сприяє піднесенню правих популістських партій, які надають перевагу національному суверенітету та обмеженню імміграції.

Як виборці ставляться до ЄС

Цього року Європейський парламент провів опитування щодо ставлення громадян до ЄС та виявив, що вперше 62% людей, вважають, що членство у блоці є позитивним. Ще більший відсоток виборців (68%) вважають, що їхній народ має користь від членства в ЄС. З іншого боку, багато громадян ЄС з підозрою ставляться до законодавців та бюрократів у Брюсселі та приділяють набагато більше уваги внутрішнім виборам. Під час останніх законодавчих виборів в ЄС, у 2014 році, явка виборців впала до рекордно низького рівня 42,6%, що можна порівняти з попередніми проміжними виборами у США.

Також, слід зазначити, що після Брекзіту кількість місць у Європейському парламенті скоротиться з 751 парламентаря до 705.

Як відбуваються вибори

Більшість країн-членів Євросоюзу функціонують як окремі виборчі округи. Кожна країна має частку, пропорційну кількості її населення; окремі нації можуть одночасно проводити національні або регіональні вибори. Вибори до Європарламенту, що, починаючи з 1979 року, проводяться кожні п’ять років, є одними з найбільш демократичних у світі. У кожній країні партії отримують у парламенті місця, пропорційно до частки голосів їхніх виборців.

Що являє собою Європарламент

Європарламент – це, як нижня палата двопалатної законодавчої гілки влади. У випадку ЄС, верхня палата не є асамблеєю, що складається з окремих осіб, а, швидше, урядами країн-членів. Спільно з Радою Європейського Союзу та Європейською Комісією парламент виконує законодавчі функції в ЄС та вважається одним з найбільш потужних законодавчих органів у світі.

Що входить до його компетенції

Він затверджує річний план витрат на суму 140 млрд євро та бере участь у законотворчому процесі. Він затверджує керівництво Європейської комісії, ухвалює резолюції та організовує слухання з питань, що становлять державний інтерес. Він має право вето щодо торговельних угод ЄС та, головним чином, має право схвалити чи відхилити угоду про Брекзіт. Незважаючи на те, що він відіграє серйозну роль у традиційних зовнішньополітичних справах, орган також є своєрідним барометром громадської думки у Європі та може агітувати за дії комісії та національних урядів як у зовнішніх, так і у внутрішніх справах.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:14 :29