Новини » Суспільство 10 грудня, 2018, 18:03
Магія нашого часу: вчені підвищили швидкість комп’ютера за допомогою біологічного вірусу

Коли ваш комп’ютер зберігає і обробляє дані, то процес займає деякий час, поки інформація переміщається з одного сховища в інше. Швидкість може відрізнятися в залежності від потужності комплектуючих деталей, але навіть при роботі із найкращою технікою – це завжди помітно при роботі. Та незабаром це може залишитися в минулому.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту і Сінгапурського університету під керівництвом Десмонда Лока (Desmond Loke) розробили новий спосіб, за допомогою якого можна створювати комп’ютери без лишнього гальмування. Результати дослідження опубліковані в журналі ACS Applied Nano Materials, пише naked-science.

Більшість сучасних комп’ютерів працюють повільно через затримку при переміщенні даних з високошвидкісної оперативної пам’яті в довгострокове сховище на жорсткому диску.

Вчені розробили метод, щоб скоротити цю паузу – приблизно до десяти наносекунд, – об’єднавши два сховища в одне – пам’ять з фазовим переходом. Вирішивши одну проблему, вони зіткнулися з іншою: температура таких пристроїв підвищується настільки сильно, що може привести до руйнування антімонідів галію (хімічна сполука галію і сурми), який служить одним з головних матеріалів, необхідних для роботи систем з фазової пам’яттю.

Тут на допомогу і приходить вірус. В ході своєї життєдіяльності бактеріофаг M13 здатний не тільки запобігати руйнуванню, а й заново збирати частинки антімоніда галію в придатні для використання дроти, зберігаючи низькі температури. Інноваційний підхід до створення комп’ютерної пам’яті потенційно може скоротити час «гальмування» роботи пристрою з декількох мілісекунд до 10 наносекунд.

«Наша дослідницька група знайшла спосіб подолати цю серйозну перешкоду, використовуючи технологію крихітних проводів. Це відкриття веде до усунення мілісекунд затримок при зберіганні і передачі інформації, необхідних для розвитку сучасних технологій», – стверджує співробітник Сінгапурського університету і один з авторів роботи Десмонд Лок.

Вчені сподіваються, що ці результати в майбутньому знайдуть своє застосування в створенні принципово нових високошвидкісних комп’ютерів, що дозволить людям працювати з великим комфортом і економити час.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:45 :00