Новини » Економіка 10 грудня, 2018, 23:10
Кухта заявив про те, що найбільше для України підвищення тарифів вже позаду
ZIK
ZIK

Зараз в Україні не найгірша ситуація, адже доходи громадян значно перекрили зростання тарифів на комунальні послуги і це видно по системі субсидій. Ба більше, навіть інфляція вища за тарифи, бо ціни на продукти та послуги зросли більше, ніж було підвищено тарифи. І тому ситуацію в Україні не варто порівнювати із тарифними протестами у Франції.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив заступник голови стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України Павло Кухта.

«В Україні немає протестних настроїв. Коли щось і з’являється, то це, вочевидь, проплачені мітинги. Адже важко сперечатися і казати, що це щось стихійне, принаймні, ми не бачимо аналогічних «жовтих жилетів», як у Франції», – сказав Кухта.

Він зазначив, що взагалі був би дуже обережним, порівнюючи ситуацію з тарифами у Франції та в Україні.

«З одного боку, у Франції підвищення тарифів було мізерним. Але це стало приводом, який запалив інші проблеми. У нас же підвищення тарифів – це одна з найважчих структурних трансформацій, яка сталася після революції», – зауважив він.

За його словами, саме в Україні відбулася дуже системна, велика й глибока економічна зміна. Бо останнє 23-відсоткове зростання стало останнім кроком у низці значно більш болючих попередніх кроків.

«У 2016 році ми піднімали тариф удвічі, а загалом вони зросли у десять разів. Тобто вони були дуже низькими, нижче навіть від ринкової ціни і собівартості. Зараз же тарифи ще не на ринковому рівні, але вже ближче до нього. І пік підвищень припав на уряд Яценюка та на початок уряду Гройсмана, коли відбулося двократне підвищення тарифів, яке було теж високим», – прокоментував Кухта.

Тому, на його думку, зараз ситуація в Україні не найгірша. Ба більше, якщо проаналізувати, то на початку 2016 року відбулося підняття тарифів, і з того часу зарплати зросли на 70 відсотків, пенсії на 45 відсотків, інфляція була 35 відсотків і тарифи – на 23 відсотки.

«Тобто ми розуміємо, що доходи громадян значно перекрили зростання тарифів на газ. І ми це бачимо по системі субсидій. Навіть інфляція вища за тарифи. Тобто ціни загалом на продукти та послуги зросли більше, ніж було підвищено тарифи», – наголосив він.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, ухвалила рішення про підвищення тарифів в Україні на тепло для 18 із 26 запланованих постачальників.

До слова, через акції протестів у Франції, викликані вимогою не підвищувати ціни на пальне, а також підвищити рівень зарплат, французькі торговельні мережі втратили щонайменше 1 мільярд євро.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:26 :08