Новини » Світ 10 грудня, 2018, 0:52
Глава уряду Каталонії оголосив про дводенне голодування

У неділю, 9 грудня, глава уряду Каталонії Кім Торра почав 48-годинний «голодний страйк» на підтримку каталонських політиків, які перебувають у попередньому ув’язненні.

Про це пише La Vanguardia, – повідомляє nv.ua.

Кім Торра буде утримуватися від прийому їжі на знак солідарності з ув'язненими під варту каталонськими політиками

Голодування Торра має намір завершити о 9 ранку вівторка, 11 грудня, після чого відправиться назад до Барселони, де візьме участь у засіданні уряду.

Як зазначає видання, тиждень тому голодування оголосили четверо колишніх членів уряду Каталонії. Таким чином вони вирішили висловити протест проти судових рішень щодо прихильників незалежності автономії.

Нагадаємо, що прокуратура Іспанії просить призначити терміни ув’язнення до 25 років для лідерів каталонських сепаратистів за звинуваченням у заколоті і розтраті державних коштів.

1 жовтня 2017 року у Каталонії пройшов невизнаний Іспанією і Євросоюзом референдум про незалежність регіону. Каталонська влада заявила, що за вихід проголосувало 90,18%, проти – 7,83% при явці 43,03%.

27 жовтня 2017 року парламент Каталонії оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

Слідом за рішенням каталонського парламенту Верхня палата парламенту Іспанії скасувала повноваження автономного уряду Каталонії, а уряд Іспанії розпустив парламент і урядКаталонії.

1 серпня 2018 року новий соціалістичний уряд Іспанії вперше з 2011 року провів переговори з представниками Каталонії. Представники Каталонії порушили питання про можливість проведення нового референдуму про незалежність і закликали звільнити сепаратистів, яких утримують у в’язниці після невдалої спроби відокремитися від Іспанії в 2017 році.

У вересні очільник уряду Каталонії Кім Торра анонсував нову кампанію з виходу автономії зі складу Іспанії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:09 :50