Новини » Політика 10 грудня, 2018, 19:19
Експерт закликає переглянути оборонну стратегію України
ZIK
ZIK

Сьогодні Україна не має ні великих кораблів, ні малого флоту, який би міг ефективно діяти в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Таку думку висловив експерт Українського інституту з прав людини Святослав Стеценко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Станом на сьогодні, міркує експерт, Україна, на жаль, не готова до військових дій проти Росії на Азовському морі. «Передусім, через те, що країна не має сил і засобів, щоб активно діяти як в акваторії Азовського, так і Чорного морів. Тому нам потрібно переглянути свою оборонну стратегію», – підкреслив Святослав Стеценко.

Експерт зауважив, що рік тому з Міноборони України працював англійський військовий радник Глен Грант. Він написав листа Президенту України, де акцентував на загрозах саме на морському напрямку.

«Офіційної реакції від Президента України на цей лист взагалі не було, натомість була тільки неофіційна – від радників, які були впевнені, що це все маячня і таких загроз немає і не буде. Але станом на сьогодні ми бачимо, що такі прогнози експерта справдилися», – констатував Стеценко.

Щодо засобів задля захисту на воді, то для України та її територіальних вод найбільше підходять бойові катери. Утім і цього ресурсу поки що недостатньо, щоб стримати можливу агресію Росії.

«Ще в 90-ті роки щодо українського угрупування на військовому напрямі були пропозиції зосередити зусилля не на великих кораблях, а на ракетних катерах, берегових ракетних комплексах і на зброї класу «повітря-вода» для авіаційних засобів ураження.

Для України з її економікою та тим обсягом завдань, які в нас є на морі, цього було б достатньо. Утім, завдяки лобізму тоді перемогли ті, хто відстоювали проекти великих океанських кораблів, і така пропозиція була відкинута. І як наслідок сьогодні країна не має ні великих кораблів, ні малого флоту, який би міг ефективно діяти в акваторіях Чорного та Азовського морів», – визнав Святослав Стеценко.

Як повідомлялося, Російська Федерація продовжує блокувати прохід 104 суден у районі Керченської протоки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 21:29 :06