Новини » Економіка 10 грудня, 2018, 18:29
Директор центру Інститут міста назвав альтернативу монетизації субсидій
ZIK
ZIK

Сьогоднішнє завдання уряду – забезпечити квартири людей лічильниками обліку. Адже в нас 70% населення забезпечуються централізованим опаленням. Після встановлення лічильників люди самі будуть зацікавлені в економії.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив директор центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.

Гість програми, коментуючи ініціативу уряду монетизувати субсидії, зазначив, що субсидії – це похідна від тарифів, і якщо зростають тарифи, субсидії також будуть рости. Тому, за словами Олександра Сергієнка, для того, щоб люди мали можливість економити, їм необхідно дати «вентилі», лічильники і регулювання.

«Адже зараз у людей просто немає коштів, щоб обладнати свої квартири лічильниками. Навіть якщо взяти найраціональніші розподілювачі, то вони коштують близько 30 євро. А їх треба ставити на кожну батарею в кожній квартирі кожного будинку. Лише тоді вони спрацюють.

А те, що колись Міністерство регіонального розвитку казало, що якщо половина будинку має ці розподілювачі, то вже можна рахувати споживання газу, то це нерозуміння проблеми. Бо розподільник рахує лише частку споживання, а не розмір.

Тобто якщо половина батарей має ці лічильники, а інша половина – ні, то порахувати частку арифметично неможливо. Тому завдання в іншому – як забезпечити квартири (а в нас 70% населення забезпечуються централізованим опаленням) квартирними лічильниками обліку. Це перше. Друге – це регулювання. Після встановлення лічильників люди самі будуть зацікавлені в економії», – переконаний експерт.

Натомість, додав Сергієнко, уряд проводить кампанію з монетизацієї, сподіваючись на те, що вона щось покращить.

«Але в нас уряд почав «вентиль» закручувати. У минулому році за 10 місяців призначили 126% субсидій, порівнюючи зі зверненнями. А в цьому році – 63%. А в жовтні була взагалі жахлива цифра. Люди звертаються, але більшості відмовляють. Рівень призначення субсидій у жовтні становив 42%!» – підкреслив директор центру «Інститут міста».

Як відомо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що  з 1 січня 2019 року в Україні відбудеться монетизація субсидій. За його словами, монетизація буде проходити у три етапи, і вже наступного року всі субсидії будуть монетизовані.

У Міністерстві соціальної політики України розробили проект постанови про монетизацію субсидій

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 11:24 :40