Новини » Економіка 10 грудня, 2018, 14:29
Дуальна освіта: У міністерстві придумали, як учням училищ гарантувати місце праці
Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич. Фото: ZIK
Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич. Фото: ZIK

Міністерство освіти і науки напрацювало і оприлюднило проект розпорядження Кабміну про типовий договір на здобуття професійно-технічної освіти за дуальною формою навчання.

Про це сьогодні під час візиту до Львова повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент ІА ZIK.

За її словами, дуальна система – поєднання навчання в класах і безпосередньо на виробництві – популярна в багатьох прогресивних системах освіти. За такою системою учні, до прикладу, два дні навчаються в професійно-технічному закладі, а три дні працюють на профільному виробництві. Типовий договір у такій формі освіти стосуватиметься трьох сторін: навчального закладу, приватного виробника та учня професійно-технічного закладу.

«У нас роботодавці, що беруть участь в дуальній освіті не мають пільг, як є в більшості країн. Але вони повинні мати певні гарантій, що колив вони вкладають в освіту, діти отримають сучасну освіту і ті з них, хто будуть успішні, зможуть піти до них працювати. Для цього ми оприлюднили проект розпорядження уряду про типовий договір про здобуття професійно-технічної освіти за дуальною формою навчання. В цьому договорі визначені обов’язки закладу освіти, роботодавця і учня. Для нас було важливо застерегти права учня, при цьому пропонується, щоб учень, підписуючи такий договір, чітко знав, що коли він бере участь в дуальній формі освіти, то потім отримує гарантоване місце праці, а роботодавець міг спланувати, як у нього будуть оновлюватися кадри на виробництві. Що ці випускники будуть у нього працювати певний проміжок часу», – пояснила Лілія Гриневич.

Міністр також повідомила, що в Кабміні триває обговорення нового закону про професійно-технічну освіту.

За словами Гриневич, нині серед випускників шкіл є скепсис щодо навчання в професійно-технічних закладах через дуже високий, на рівні 60-70%, рівень зношення навчального обладнання. Втім, низка робітничих професій нині в Україні оплачуються вище, аніж професії, здобути у вищих навчальних закладах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 10:45 :27