Новини » Світ 10 грудня, 2018, 12:44
Аналітик: Українські спецслужби можуть допомогти Франції у розслідуванні втручання у її справи РФ
ZIK
ZIK

Україна вже допомагала у розслідуванні втручання РФ у внутрішні справи Британії та Німеччини. Сьогодні, якщо є докази причетності Росії до протестів «жовтих жилетів», українські спецслужби можуть надати їх уповноваженим органам Франції.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політичний аналітик Андрій Вігірінський.

Він погодився, що першоджерелом заворушень у Франції є не Російська Федерація, але вона могла «находу заскочити в цей вагон» і допомогти ще більше розхитати ситуацію.

«Ситуація з розхитуванням грає на руку Росії. Будь-яка дестабілізація у демократичному європейському світі зміщує акценти уваги лідерів країн на внутрішні питання», – каже експерт.

За його словами, були випадки самостійної ініціалізації Росією процесів, що деструктивно впливають на Європу. Зокрема, в час «кризи мігрантів».

«Декілька обстрілів чи авіаційних атак в Сирії чи Лівії призводили до збільшення припливу мігрантів. А це було фактором, який деструктивно впливав на Європу і змушував політиків відволікатися на інші питання», – пояснює Андрій Вігірінський.

Окрім цього він підкреслив, що коли українські спецслужби мають докази причетності російських спецслужб до протестів «жовтих жилетів», то вони можуть у рамках міжнародної правової допомоги надати їх уповноваженим органам Франції.

«Можливо, якимось чином декілька акаунтів відслідковуються чи «пінгуються» з України і цих осіб буде встановлено. Тоді ми допоможемо в розслідуванні ще одного втручання Російської Федерації у внутрішні справи іншої країни», – каже політичний аналітик.

За його словами, схожим чином Україна вже допомагала Великій Британії та Франції.

«Після того, як французи обрали президентом Макрона, а Ле Пен відійшла на другий план, до Франції ми якось не особливо повертались в частині відносин з РФ. Але зараз Росія намагається і на їх політику вплинути. Можливо, нашим спецслужбам вдасться те, що не вдається іншим», – підсумував фахівець.

Нагадаємо, координатор Інформаційного спротиву Дмитро Тимчук заявив, що у протестах «жовтих жилетів» замішані французи-провокатори, пов'язані з ГРУ РФ.

Генеральний секретаріат з оборони і нацбезпеки Франції вивчає повідомлення про можливу причетність Росії до організації акцій протесту «жовтих жилетів».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 15:09 :55