Новини » Світ 9 грудня, 2018, 20:37
Прокурори у США пов’язали Трампа з порушеннями закону Коеном
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Президент США Дональд Трамп. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Прокуратура Нью-Йорка відзначила у поданні до суду у справі колишнього адвоката Трампа Майкла Коена, що останній у ході виборчої кампанії США 2016-го року двічі здійснював протизаконні грошові виплати, виконуючи завдання поставленні перед ним його клієнтом Дональдом Трампом.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Прокуратура Нью-Йорка запросила у суду засудити Майкла Коена колишнього адвоката президента США Дональда Трампа до значного терміну ув’язнення та штрафу у сотні тисяч доларів у справах, які включають виплати зірці «дорослого кіно» грошей за мовчанку в інтересах Дональда Трампа, та ухиляння від сплати податків самим Коеном.

Подання прокуратури Нью-Йорка відзначає, що Коен «координуючи свої дії та діючи на прохання» Трампа організував виплати двом жінкам, які заявляли, що мали інтимні відносини з Дональдом Трампом у 2006-му році. Президент США відкидає, що мав такі відносини із цими жінками.

Прокуратура у поданні (ім’я Трампа не називається прямо, але поданий контекст не лишає сумнівів, що йдеться саме про президента – ред.) до суду твердить, що Коен заплатив за ексклюзивні права на публікацію історій обох жінок (публікація не відбулася) з метою не допустити розголосу напередодні виборів президента США 2016-го року. Сума однієї із виплат (130 000 доларів) була пізніше відшкодована Коену з рахунків виборчої кампанії Трампа, чим було порушено виборче законодавство США.

Варто відзначити, що дані з подання прокуратури Нью-Йорка були раніше відомі громадськості. У Білому домі заявили, що подання не виявило нових раніше невідомих фактів. Президент США у Twitter також відзначив, що вважає дане подання виправданням себе. Ймовірно президент мав на увазі те, що оприлюднена інформація не містить жодних фактів, які би стосувались буцімто змови його штабу із урядом Росїі у ході виборів 2016-го року.

«Повністю виправдовує Президента! Дякую!», – заявив Трамп у Twitter учора після оприлюднення подання прокуратури Нью-Йорка у справах Коена та подання спеціального прокурора США Мюллера щодо Манафорта.

Критики Трампа поспішили вказати, що подання прокуратури Нью-Йорка прямо пов’язують президента з порушеннями закону з боку Коена.

«Ось лише прокуратура твердить, що ти координував з Коеном та вказав йому скоїти два злочини. Поза тим звісно ж виправданий», – поіронізував онлайн Джордж Конвей, відомий американський публічний критик президента.

Прихильники Трампа поставили під сумнів логіку Конвея та інших критиків президента США, які прирівнюють факт порушення закону Коеном до участі у порушенні закону самого Дональда Трампа. Мовляв те, що Коен порушив закон, виконуючи побажання свого клієнта, не означає, що клієнт просив його виконати поставлене перед адвокатом завдання у протизаконний спосіб.

«Коен був адвокатом. Якщо клієнт просить його вирішити справу, а таке прохання цілком законне, і саме у цьому і полягає робота адвоката, то Коен мав зробити це легально», – твітує радіоведучий Джон Кардільйо.

Як повідомлялось раніше, Трамп розкритикував свідчення екс-голови ФБР США Комі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 03:48 :19