Новини » Суспільство 9 грудня, 2018, 13:41
Пішов з життя відомий львівський журналіст Борис Козловський. Оновлено
Журналіст Борис Козловський
Журналіст Борис Козловський

Відомий львівський журналіст Борис Козловський пішов з життя 8 грудня. У Бориса Леонідовича стався інсульт, він помер у лікарні «Хоспіс» у Львові. Йому було 77 років.

Парастас служитимуть у понеділок, 10 грудня, о 18.00 у Львові, у капличці на вулиці Котляревського, 53 (у подвірї хоспісу). Похорон у вівторок, 11 грудня об 11.00 з тієї ж каплички.

Борис Козловський був дуже відомий у Львові, він працював заступником головного редактора газети «Високий замок», а з 2014 року очолював прес-службу «Львівська політехніка».

1 48356710 193637731486473 5237866269927014400 n

Бориса Леонідовича дуже поважали і цінували на роботі.

Як пише головний редактор Високого Замку Наталія Балюк, є люди, які, здавалось, мали б жити вічно. Це насамперед наші батьки, без яких неможливо уявити своє життя, бо з першого нашого подиху завжди поруч з нами. Й Бориса Леонідовича Козловського вона завжди сприймала як свого творчого батька.

«У газету «Високий Замок» я прийшла на практику після четвертого курсу факультету журналістики. Признаюсь, на той час не була до кінця впевнена, що хочу своє життя присвятити журналістиці, хоча професія мене захоплювала. Борис Козловський працював першим заступником головного редактора. Тоді була вражена, наскільки людина є самовідданою, як любить свою професію, як живе нею, «горить» на роботі. За усю свою журналістьку практику я більше не зустрічала таких фанатичних професіоналів, які за будь-яких умов роботу ставили на перше місце», – написала Балюк.

Борис Леонідович дуже тішився, коли бачив, що студент, який прийшов на практику в газету, на його думку, подає надії. Одразу брав опіку над молодим журналістом. «Часом це нагадувало справді батьківську опіку, можливо, комусь вона здавалася надмірною, але він віддавався на усі сто: сам придумував оригінальні теми, підказував, як краще висвітлити, потім редагував статтю так, ніби під нею має стояти не прізвище молодого, ще нікому не відомого журналіста, а його. Коли я стала головним редактором, я так само намагалася працювати із здібною молоддю, але, признаюсь, мені не вдавалося так «розчинятися» у молодих журналістах, – згадує головред.

З молодшого покоління журналістів вже мало хто пам’ятає, що на початках становлення незалежності України він брав активну участь у тодішніх буремних подіях.

«Правдиво висвітлював перші велелюдні мітинги, був депутатом Львівської обласної ради першого демократичного скликання. Згодом став довіреною особою Чорновола, коли В’ячеслав Максимович балотувався на президентських виборах, об’їздив з ним всю Україну. Але потім у політику не пішов, віддав перевагу журналістиці, бо це було його. Він справді був і залишається на нас журналістом з великої літери. Писав до кінця життя, міг дати фори багатьом молодим журналістам, бо, попри солідний вік, усім жваво цікавився. Завжди казав, що справжній журналіст має крутити головою на 360 градусів, щоб усе бачити, усе помічати, особливо, цікаві деталі. Дуже цінував у журналістських матеріалах «присутність автора». Казав, що лише живі тексти чогось варті, бо усе інше можна «передерти з Інтернету».

Скільки ще всього можна про нього написати, скільки усього пригадати! Ціла епоха! Борис Козловський казав, що хоче залишити щось по собі. Але по собі залишив головне – величезну шану до нього тих колег, які мали щастя з ним працювати. Ще при житті він був легендою журналістики. Таким і залишиться назавжди у нашій пам’яті. Ми вас любимо, Борисе Леонідовичу!», – підкреслила Балюк.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 04:01 :40