Новини » Суспільство 8 грудня, 2018, 20:59
Заряджати телефон раз в тиждень: Вчені розробили новий тип батарей

Всі ми стикалися з проблемою розрядженого телефону, навіть якщо заряджали його з ранку. Нове дослідження американських вчених дозволить створити новий тип акумулятора – і тоді можна буде заряджати свій девайс всього раз в тиждень.

Протягом довгого часу фторид не розглядався як потенційного конкурента для літій-іонних батарей через його властивості нагріватися більш ніж на 150 градусів за Цельсієм. Однак з дослідженням американських вчених, результати якого опубліковані в журналі Science, це може змінитися, пише naked-science.

 «Акумулятори на фториді можуть мати більш високу щільність енергії, а значить, можуть прослужити до восьми разів довше, ніж звичайні батареї», – говорить співробітник Caltech Роберт Граббс (Robert Grubbs), який в 2005 році став лауреатом Нобелівської премії з хімії.

Відкриття вчених вплине на людство за багатьма параметрами. Це, наприклад, означає, що ви зможете заряджати свій смартфон не кожен день, а лише раз на тиждень. А якщо справа стосується проектування космічного корабля, то зберігання великої кількості енергії в маленькому обсязі дозволить звільнити вагу для інших життєво важливих інструментів.

Тип електрохімічної технології, що забезпечує живлення пристроїв, використовує позитивно заряджені літієві катіони (Li2 +) в якості свого роду хімічного «поршня» для проведення електричного заряду через ланцюг. При повній зарядці запас катіонів займає анод батареї. Як тільки ланцюг закрита, іони перетікають в катод, створюючи струм, який і робить всю важливу роботу.

Однак цей поршень може працювати і в зворотному напрямку. Негативні іони, такі як фторид (F-), також можуть створювати напругу, необхідне для проведення електронів через провідник. У певному сенсі, такі іони набагато краще через меншої кількості зарядів на іон.

 «Щоб батарея трималася довше, вам потрібно збільшити кількість зарядів. Переміщення багатозарядних металевих катіонів представляється досить трудомістким процесом, однак аналогічний результат може бути досягнутий шляхом переміщення декількох однозарядних аніонів, що не особливо складно», – говорить Саймон Джонс (Simon Jones), співробітник Лабораторії реактивного руху NASA.

Однак виникає проблема температури. Щоб вирішити це питання, дослідники сконцентрувалися на розчиннику електроліту, званому біс (2,2,2-тріфторетіл) ефір (БТФЕ). Щоб знайти розчинник, який дозволив би анионам фториду змішуватися з електродами при кімнатній температурі, команда вчених виробила стабільну формулу, що забезпечує високу провідність і здатну переносити роботу при різній напрузі.

Поєднуючи рідину з трифторид мідь-лантану, дослідники виявили, що ефективну батарею можна створити на основі аніонів, які можна заряджати та розряджати без нагрівання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 18:35 :49