live

Рідкісний випадок: У СЩА пацієнт вихаркав зліпок правого бронха

Фото: nejm.org

Лікарі з Сан-Франциско зафіксували рідкісний випадок бронхіального зліпка, який цілком уміщався в правій легені.

Вчені з Каліфорнійського університету опублікували в журналі New England Journal of Medicine роботу, в якій описали незвичайний випадок бронхіального зліпка. Чоловік, що страждає від серцево-судинного захворювання, відкашляв зліпок правого головного бронха, що сформувався з  крові, яка згорнулася, пише naked-sciencе.

Бронхіальні зліпки не рідкість. Найчастіше вони виникають під час пластичного бронхіту – захворювання, супутнього при серцевій або легеневої патології. При цьому зазвичай вони утворюються з мокротиння, але існують рідкісні свідоцтва і кров'яного складу зліпків.

На думку лікарів, цей випадок особливо цікавий. Доктор Георг Візельталер (Georg Wieselthaler), який лікував пацієнта, висловився так: «Ми були вражені. Це настільки цікаво, що ви навіть не можете собі уявити. Я маю на увазі, що таке відбувається дуже, дуже, дуже рідко».

Пацієнт – 36-річний чоловік, ім'я якого не розкривають – страждав від серцевої недостатності. Його підключили до апарату, який за допомогою насоса посилював кровотік. За словами лікарів, у цього пристрою є побічна дія: воно сприяє утворенню згустків крові. Тому чоловікові прописали антикоагулянт (речовина, яка перешкоджає утворенню тромбів) під назвою гепарин.

Однак коагуляція (згортання крові) – важливий процес, який допомагає зупиняти кровотечі при пошкодженні судинної системи, в тому числі всередині організму. Пошкодження судин в області легких призвело до того, що кров проникла в бронхи. Уже через тиждень після початку лікування у пацієнта з'явилося кровохаркання. Воно тривало до тих пір, поки він не виплюнув зліпок правого бронха.

Лікарі припустили, що виною таких симптомів був фібриноген, білок, розчинений в плазмі крові. Георг Візельталер вважає, що інфекція, яка проникла в організм пацієнта, викликала надмірно високу концентрацію фібриногену, який веде себе як «клей». У сукупності з неймовірною еластичністю крові самого чоловіка, це призвело до формування надзвичайно великого зліпка.

Через ускладнення серцевої недостатності пацієнт помер через тиждень після того, як відкашлявся зліпок.Loading...
Loading...
Loading...