Новини » Політика 8 грудня, 2018, 16:40
Порошенко хоче узгодити закон про мову з Європою і зняти кіно про помісну церкву

Закон про українську мову має бути узгоджений з європейськими моделями мовної політики з огляну на майбутнє членство України в ЄС.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час візиту до Львова у суботу, 8 грудня, виступаючи на урочистостях з нагоди 150-річчя створення товариства «Просвіта», передає кореспондент ІА ZIK.

«Верховна Рада ухвала в першому читанні законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної. Він дійсно потрібен. Хоча, скажу чесно, я не був прихильником того, щоб його розгляд відбувався у переддень виборчої кампанії. Я не хочу, щоб хтось спекулював на цій темі. Бо мова – це точно не тема для спекуляцій, а стратегічний для України закон має бути точно позбавлений будь-якої кон’юнктури», – зазначив він

«Закон про українську мову має бути на віки, на століття, на покоління українців. Він має бути узгоджений з європейськими моделями мовної політики з огляну на – в чому я абсолютно переконаний – наше майбутнє членство в Євросоюзі», – сказав Президент.

Петро Порошенко додав, що докорінний злам у мовній політиці стався у 2014, і нагадав, які дискусії спочатку вникали стовно мовних квот на радіо і телебаченні.

«Головна перемога стала можлива лише тоді, коли українці почали слухати українські пісні і вимикати, коли їм нав’язувалось будь-що інше. Тут цього вже точно ніхто не переможе, бо перевиконання мовних квот говорить тільки про одне: їхнє запровадження повністю відповідає суспільному запиту. Українські піснярі та музиканти виявилися спроможними дуже швидко цей попит, який виник, задовольнити. А наша українська мова просто стала модною – на радіо, на телебаченні, в суспільстві», – сказав він.

Президент додав, що українізовується також освіта – на сьогодні 91% школярів здобувають освіту українською, при цьому для цьогорічних першокласників цей показник становить 95%.

«Вітчизняне кіно відроджується і відроджується воно саме українською мовою», – сказав він і додав, що зараз з’являється багато патріотичного кіно і було би непогано зняти «пару кінострічок про створення помісної церкви».

Також Президент звернув увагу, що в україномовній загалом кінострічці «Кіборги» російською мовою говорять е лише «сепари» і не лише росіяни, а й деякі головні герої – захисники донецького аеропорту.

«І це дуже важливо продемонструвати, що зі зброєю в руках Українську державу й українську землю боронять і російськомовні українці. Це не видумка сценариста, це правда, і вони теж є патріоти України. І саме тому наша мовна гуманітарна політика, розвиток української мови органічно поєднується з повагою до прав громадян України, які спілкуються російською, кримськотатарською, польською, румунською, болгарською, словацькою мовою і багатьма іншими мовами. Бо держава не втручається в мовну політику приватного спілкування. Це їх справа. Але наголошую на тому, що в публічній сфері при незмінній повазі до державного статусу української мови ми залишаємо широкий простір використання інших мов. Однак державна мова буде лише одна – і це буде наша українська мова», – додав він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 09:45 :34