Новини » Політика 8 грудня, 2018, 13:29
Порошенко пропонує світу перелік активних дій у відповідь на агресію Росії у Азовському морі

Президент Петро Порошенко вважає, що після агресії РФ у Чорному морі російським суднам має бути заборонений вхід у європейські та американські порти.

Про це він заявив в інтерв’ю американському телеканалу Fox News, повідомляє в суботу прес-служба президента.

За словами Порошенка, блокада, окупація Азовського моря Росією має значні економічні наслідки.

«Ми не можемо це сприйняти – ні ми, ні Європейський Союз», – сказав президент, додавши, що це стосується і Сполучених Штатів.

Він зазначив, що прохід через Керченську протоку заблокований і для суден, які ходять під прапорами країн ЄС.

«В цій ситуації російським суднам має бути заборонений вхід у європейські та американські порти», – наголосив Порошенко.

Він підкреслив, що Україна готова до координації дій з партнерами у цьому питанні.

Президент зазначив, що реакція всього світу на дії Росії була досить рішучою.

«Але це заяви, це лише слова, а у відповідь на дії Путіна для нас надзвичайно важливо теж діяти»,- підкреслив він.

«Наприклад, по-перше нам потрібна присутність НАТО в Чорному морі, щоб не дозволити російським військам окупувати Чорне море і регіон Азовського моря, що й відбувається зараз. «Азовський» пакет санкцій. Я думаю, що це дуже важливо», – сказав президент.

«Я думаю, була важливою заява Державного департаменту США, що буде абсолютно доцільним, якщо реакцією на акт агресії в Чорному морі, ЄС разом із США запровадять санкції, щоб зупинити «Північний потік-2»«, – також наголосив він.

«В даній ситуації нам потрібна єдність і солідарність. Ми повинні покращити співпрацю з НАТО для захисту миру, безпеки, свободи і демократії в регіоні. Нам потрібен пакет санкцій, нам потрібно покращити воєнну і технічну співпрацю, включаючи постачання летальної зброї, яка допоможе нам захистити нашу країну від можливої великої наземної операції, яку ми не виключаємо, що Росія може розпочати в будь-який момент», – підкреслив Порошенко.

Він додав, що, за наявною інформацією, президент РФ Володимир Путін очікував, що українське судно відкриє вогонь у відповідь, і це буде приводом для Росії, щоб розпочати велику наземну операцію.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 02:09 :46