Новини » Суспільство

Діяльність із продажу газу населенню й теплоенерго – збиткова, – експерт

ZIK

Продаж газу комерційним споживачам – прибутковий для Нафтогазу. Проте діяльність із продажу газу населенню й теплоенерго є збитковою.

Про це в ефірі програми «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив економіст, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.

За його словами, вся група Нафтогаз – це і транспорт магістралі газу, це діяльність продажу газу комерційним споживачам – вона прибуткова. Діяльність продажу газу населенню і підприємствам теплоенерго є збитковою.

Гість студії розповів, що «НАК «Нафтогаз» зараз працює прозоріше, й у них є прибутки.

«Вони значно прозоріше працюють на сьогоднішній день, і в них є прибутки. За цей рік розраховують, що заплатять у бюджет по всій групі 120 мільярдів гривень, з яких 55 мільярдів ідуть на компенсацію людям. Чому? Бо в цьому випадку частина людей, які мають доходи, в тому числі і пан Вілкул і багато хто, платять повну ціну за газ і тепло», – коментує експерт.

Також він додав, що НАК «Нафтогаз» зобов’язують продавати газ дешевше, ніж на комерційному ринку.

«НАК «Нафтогаз» готовий не продавати газ будь-кому. Питання в тому, що його зобов’язують продавати дешевше, ніж на комерційному ринку газу. Там ціна від 12 до 13 тис. гривень за 1 тис. кубів, туди може прийти будь-хто його купити», – підкреслив гість студії.

Як повідомлялось, у НАК «Нафтогаз України» заявили, що занепокоєні повідомленнями з декількох регіонів про те, що облгази та газзбути групи Дмитра Фірташа дезінформують споживачів про свої негативні рішення, перекладаючи відповідальність за них на Нафтогаз.

Нагадаємо, 6 грудня голова у ВРУ від СБУ та ГПУ вимагали вжити заходів для покарання «Фірташа та інших кремлівських колаборантів» за вчинення диверсій в енергетичному секторі України через відключення газу соціальним та адміністративним об’єктам в умовах воєнного стану.

7 грудня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував перевірку облгазів і запевнив, що українці мають сплачувати тільки за фактично спожитий газ за вартістю 8,55 грн за м куб. Усе інше є шахрайством постачальних організацій.

Loading...