Новини » Суспільство 7 грудня, 2018, 12:03
В УПЦ МП непокояться, що українська православна церква буде повністю «залежною від греків»
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

В Українській православній церкві Московського патріархату непокояться, що об’єднана українська православна церква буде повністю «залежною від греків».

Про це митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук)​ заявив одному з телеканалів ще в листопаді, повідомляє «Радіо Свобода».

«З моєї точки зору, є таке і попередження, і небезпека. Випадково станеться так, що наш томос перетвориться в залежність, повну залежність від греків... Про це ще поки ніхто не говорить, але я думаю... треба придивитися», – сказав він.

Митрополит розповів, що порадив президенту Петру Порошенку, щоб він «не зовсім довіряв грекам».

«Нас колись вчили в академії, що греки улесливі по сей день. Так нам говорили. Так що тут потрібно бути дуже обережними і дуже, ну, розумно діяти, щоб потім не було нарікань. Зараз його всі лають, ну, не всі, деякі… Якщо наша церква отримає томос, буде називатися автокефальною і вона не буде вільною, буде ще більше всіляких нарікань», – додав він.

З приводу обрання очільника нової незалежної української церкви митрополит Софроній сказав: «Моя думка, щоб представник або голова нашої церкви автокефальної був призначений або наданий з канонічної церкви».

Він вважає, що в разі обрання предстоятелем патріарха УПЦ КП Філарета «ніхто або рідко хто» з УПЦ МП перейде у новостворену церкву.

«Я зібрав тут усіх своїх священиків, голосували таємно, «так» або «ні»… Коли проголосували, було 100 «проти», 30 «за» – це з присутніх, і 6 утрималися», – сказав Софроній.

Він припустив, що після надання томосу буде розподіл областей України, куди будуть послані представники від нової церкви.

«Що робити нашим? Де нашим діватися? Куди і де буде розміщуватися той єпископ, який прийде туди в цю область і буде призначений? І випадково чи не буде тут протистояння? А протистояння буде. Цього не уникнути», – вважає митрополит УПЦ МП.

Він також вважає, що «духовного розриву» між Києвом і Москвою не може бути:

«У нас спільні святі за 400 років нашої церкви. Спільні святі, спільні канони. Ну як може мене хто-небудь всередині змусити і сказати, що преподобний Сергій був ворог України?.. Спільні святі, я маю на увазі до революції, і я маю на увазі після революції, коли було однакове гоніння на церкву, і в Росії, і в Україні».

Водночас Софроній вважає, що російському патріарху Кирилу краще не противитися томосу і «змиритися з тим, щоб був і мир, і благополуччя в Україні».

Довідково.

Митрополита Софронія вважають одним із основних прибічників канонічної автокефалії та лідером «проукраїнського крила» в УПЦ МП. Нещодавно президент Петро Порошенко нагородив його орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня.

Нагадаємо, заступник голови Адміністрації президента Ростислав Павленко заявив, що представники Української православної церкви Московського патріархату на об’єднавчому соборі матимуть рівні права з представниками інших церков.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 21:26 :05