Новини » Події 7 грудня, 2018, 3:15
В окупованому Криму судове засідання у справі Курбедінова перенесли на п’ятницю

Підконтрольний РФ Київський райсуд Сімферополя переніс на п’ятницю засідання у справі кримського адвоката Еміля Курбедінова, якого підозрюють у поширенні екстремістської інформації в інтернеті.

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

Зазначається, що засідання продовжиться 7 грудня о 09:30, Курбедінов до 09:00 буде вдома.

На засіданні у четвер, яке тривало більше 6 годин, допитали двох свідків та особу, яка склала адміністративний протокол. 

«Свідок Сергій Дрємов, технічний фахівець, підтвердив, що публікації розмістив сам користувач або той, хто має відповідний логін і пароль. Суд перервав допит свідка, не давши поставити йому всі питання», – йдеться у повідомленні.

Свідок Владислав Стрельченко з Сум заявив, що був свідком огляду сторінки, на якій «бачив чорні прапори з білим».

Під час допиту з’ясувалося, що він під час огляду сторінки був один, що порушує процедуру, передбачену законодавством.

«Суддя намагався вивести свідка на потрібні свідчення. Потім, не дослухавши питання і клопотання захисту і підсудного, припинив допит свідка і відпустив його із залу суду», – зазначає Крим.Реалії.

«Свідок у справі, Оперативник Центру з протидії екстремізму Руслан Шамбазов суді заявив, що у нього є «власне ноу-хау з пошуку екстремістських матеріалів в соцмережах». Суддя в черговий раз ухилився від винесення зауваження свідку Шамбазову за неповагу до суду.

На засіданні з’ясувалося, що запит в компанію Фейсбук співробітники «Центру Е» не робили. При цьому особистість Курбедінова вони встановили шляхом огляду інтернет-сторінки і показань свідків. Після цього суд знову перервав захист і припинив допит свідка», – повідомив кореспондент «Крим.Реалії».

Після цього суд повторно відмовив в проведенні альтернативної експертизи, а також у виклику фахівця для роз’яснення ситуації з приводу IP з Луганської області, яке фігурує в справі.

Суд також відмовив повернути особисті речі Курбедінова: айфон, макбук і диск пам’яті на 1 ТБ, бо вони «можуть бути знаряддям адміністративного правопорушення».

Сам Курбедінов заявив, що це абсурд, бо в 2013 році, коли робилися публікації, не було ні айфонів, ні макбуків такої моделі.

«Адвокат Едем Семедляев попросив відкласти продовження розгляду справи у зв’язку з закінченням часу роботи суду. Адвокат Олексій Ладин розцінив тривалість засідання без організації харчування Курбедінова як тортури.

Суддя задовольнив це клопотання і переніс засідання на ранок п’ятниці», – пише видання.

У перерві засідання Курбедінов заявив, що його переслідують через те, що він захищає командира катера «Нікополь» Богдана Небилицю, і з цим «пов’язує своє переслідування».

Після закінчення судового засідання Курбедінов заявив, що його затримання російськими силовиками 6 грудня проходило «на абсурдній підставі». Також він наголосив, що не визнає звинувачень в екстремізмі.

Адвокат Едем Семедляєв підкреслив, що Курбедінова на суді захищали 6 адвокатів та 6 громадських захисників.

«Прийшла величезна кількість захисників, ніхто не міг стояти осторонь і спостерігати за цим процесом. Не тільки Курбедінов захищає людей, але іноді доводиться і його захищати», – сказав він.

Семедляев заявив, що на засіданні суду «була величезна кількість порушень», і що перерва в засіданні «не входила у плани співробітників Центру з протидії екстремізму».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 20:43 :07