Новини » Суспільство 7 грудня, 2018, 17:49
Усі лікарні первинної меддопомоги отримали статус комунальних некомерційних підприємств

В Україні усі лікарні первинної медичної допомоги вже мають статус комунальних некомерційних підприємств.

Про це заявив речник Міністерства охорони здоров’я України Олександр Ябчанка у ході круглого столу «Медична реформа: як працює первинна ланка», повідомляє Укрінформ.

«На сьогодні 100% закладів первинної ланки надання медичної допомоги реорганізовано у комунальні некомерційні підприємства. Це рішення органів місцевого самоврядування. Без попередніх комунікацій з місцевою владою це не було б можливим. 25 тисяч лікарів задіяно у електронній системі здоров’я. Це ті лікарі, з якими пацієнти підписали декларації», – зазначив Ябчанка.

За його словами, ці зміни, зокрема, сприяли значному зростанню заробітних плат медиків.

«Там, де медзаклади прийняли реформу, лікарі отримують зарплати утричі вищі. Лікарні отримали від НСЗУ коштів удвічі більше, ніж за субвенціями. Окрім цього, лікарні ці кошти почали використовувати ефективніше. Почали діяти чіткі, зрозумілі правила: що краще працює лікар, то більше декларацій підписав. Відповідно заклад отримав більше коштів, лікар – зарплату. Таким чином є заклади, де у лікарів зарплата зросла втричі», – наголосив Ябчанка.

Він підкреслив, що наступного року подібний принцип функціонуватиме на рівні спеціалізованої амбулаторної допомоги.

«НСЗУ буде «пускати» гроші за пацієнтом, якому необхідні певні обстеження. Зараз їх перелік остаточно визначається. Найближчим часом ці дані оприлюднять, але принцип залишиться незмінним», – зазначив Ябчанка.

Нагадаємо, в Україні набирає обертів медична реформа. Мільйони українців уже підписали декларації із сімейними лікарями. Заклади «первинки» завершили процес автономізації, йде процес укладання договорів із Національною службою здоров’я України, що дає змогу отримувати гроші за кожного пацієнта. Задекларовано, що з 2019 року розпочнуться зміни у фінансуванні спеціалізованої, а з 2020 року – стаціонарної медичної допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 14:05 :50