Новини » Політика 7 грудня, 2018, 19:10
Українські моряки є військовополоненими, – представник прокуратури Криму
ZIK
ZIK

Відповідно до ст. 3 та ст.4 Женевської конвенції українські моряки є військовополоненими.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявила заступник начальника управління прокуратури АР Крим Єлизавета Дзігора.

Як відомо, канцелярія прокурора Міжнародного кримінального суду опублікувала звіт стосовно розгляду міжнародного позову України проти Росії. У звіті ситуація на тимчасово окупованій території АР Крим і міста Севастополь кваліфікується як міжнародний збройний конфлікт між Україною та РФ.

Заступник начальника управління прокуратури АР Крим Єлизавета Дзігора пояснила, що кваліфікація агресії РФ проти України як міжнародний збройний конфлікт є правовою основою для можливості застосування міжнародного гуманітарного права або права збройних конфліктів до ситуації з порушеннями, які сталися в окупованому Криму з 20-го лютого 2014-го року.

«Тобто це дає можливість кваліфікувати дії держави-окупанта як вчинення воєнних злочинів, злочинів проти людяності та актів агресії», – зазначила Єлизавета Дзігора.

Вона додала, що кваліфікували міжнародний збройний конфлікт між Україною та РФ на основі тих документів, які українська сторона надавала протягом тривалого часу Міжнародному кримінальному суду.

Також представник прокуратури АР Крим зазначила, що така кваліфікація дає підстави називати українських військових моряків, які ВМС РФ захопили у Керенській протоці, військовополоненими.

«На тимчасово окупованій території України існує міжнародний збройний конфлікт. До цієї ситуації застосовується міжнародне гуманітарне право, частиною якого є 3-тя Женевська конвенція, що має розділ про поводження з військовополоненими. Ст. 4 цієї конвенції визначає, хто може надавати статус військовополоненим. Тому українські моряки, які є представниками ВМС України як сторони конфлікту, під таку кваліфікацію підпадають. Тобто відповідно до ст. 3 та ст.4 Женевської конвенції українські моряки є військовополоненими», – підкреслила Єлизавета Дзігора.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу». При цьому було поранено шістьох українських моряків. Загалом у полоні росіян опинилися 24 українські моряки. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 11:18 :15