п'ятниця, 7 грудня, 2018, 23:27 Спорт
Українські біатлоністи – за межами ТОП-10 у спринті на першому етапі КС-18/19
Олімпійський чемпіон норвежець Йоганнес Тіннес Бьо виграв спринт на першому етапі Кубка світу з біатлону в словенській Поклюці / biathlon.com.ua

Олімпійський чемпіон норвежець Йоганнес Тіннес Бьо завоював «золото» у спринтерській гонці на дистанції 10 км з двома вогневими рубежами на першому етапі Кубка світу з біатлону сезону-18/19 в словенській Поклюці.

Спринтерська гонка у чоловіків першого етапу Кубку світу в Поклюці, виходячи з розвитку подій, повинна була виявитися багатою на сюрпризи, але в кінцевому підсумку отримала самого логічного переможця, повідомляє biathlon.com.ua.

Проваливши напередодні індивідуальну гонку (хоча всім би такі провали – сьоме місце!), головний претендент на те, щоб скинути з трону його нинішнього власника, Йоханнес Бьо впевнено взяв реванш у своїй коронній дисципліні. З 22-х попередніх перемог норвежця в гонках вищого рівня, 12 були здобуті саме в самому стрімкому виді чоловічої біатлонної програми.

Аж до другого вогневого рубежу Йоханнес вів гонку, що не передбачала конкуренції – перевага над усіма суперниками була вражаючою. Але в стійці і він здригнувся, заробивши одне штрафне коло.

Інтрига? Якби! Пролетівши 150 штрафних метрів, Бьо-молодший відправився на дистанцію, випереджаючи найближчих переслідувачів більш ніж на 20 секунд. І нехай на заключному колі лідер збірної Норвегії не був найшвидшим, на фініші він все ж зберіг комфортну 16-секундну перевагу.

Компанію переможцеві на подіумі вже звично склав француз. Але не Мартен Фуркад, як зазвичай, а його 27-річний співвітчизник Антонін Гігонна. Француз відзначився точною стрільбою, і за рахунок швидкості на останньому колі відсунув на третю позицію Олександра Логінова, який також закрив усі мішені.

А що ж сам Фуркад? Семиразовий володар Кубку світу не продемонстрував звичної міці. Як показав спринт, вчорашнє відставання Мартена в чистому ході було обумовлено не тільки його пізнім стартовим номером. За випадковим збігом ходу він на швидкоплинній дистанції програв своєму головному супернику в сезоні в цілому більше хвилини, і з одним промахом (як і у Йоханнеса Бьо) фінішував лише 23-м. Це – найгірший результат француза з сезону-15/16, коли в нічого не значущому спринті завершального етапу Кубку світу в Ханти-Мансійську Фуркад фінішував 40-м.

А ось хто здивував з позитивного боку, це 23-річний норвежець Сіндре Петтерсен, який сьогодні проводив всього другу гонку Кубку світу в кар’єрі. І вже став учасником квіткової церемонії нагородження за шосте місце на фініші. Уле-Айнар Бьорндален, який особисто спостерігав за боротьбою команди без його участі, задоволено посміхнувся – зі зміною все в порядку.

Українські біатлоністи в цій гонці порадували стрільбою. Троє з чотирьох наших учасників зуміли обійтися в спринті без промахів. Але ось показати конкурентну швидкість при цьому зумів лише Артем Прима, що дозволило йому на фініші показати 13-й результат.

Сергій Семенов зумів фінішувати в заліковій зоні, заробивши кубкові очки за 37-у позицію. А капітан команди Дмитро Підручний, який проводив першу гонку в сезоні після хвороби, поки «розбігається» досить складно: 58-й результат, який дозволив, проте, заробити місце в недільній гонці переслідування. Четвертим з українців, як і напередодні, став Віталій Кільчицький, якого два промахи відкинули на 83-є місце на фініші.

У загальному заліку Кубку світу змінився лідер: Мартен Фуркад одразу відкотився на четверту сходинку, поступившись жовтим бібом сьогоднішньому переможцю. Йоханнес Бьо, який лідирує в Кубку світу з восьмиочковою перевагою над Антоніном Гігонна. Українці Артем Прима і Сергій Семенов займають 12-е і 15-е місця відповідно.

У Кубку націй французька збірна утримує лідерство, випереджаючи суперників з Норвегії на 15 очок. Україна опустилася на сьому позицію.

Завтра, 8 грудня, відбудеться жіноча спринтерська гонка на 7,5 км з двома вогневими рубежами. Початок – о 15:15.

Нагадаємо, перший етап Кубка світу-18/19 в Поклюці завершиться у неділю, 9 грудня, чоловічою та жіночою гонками переслідування відповідно на 12,5 км і 10 км.

2018-12-17 12:00 :05