Новини » Події 7 грудня, 2018, 18:31
Україна висловлює рішучий протест у зв'язку з арештом адвоката кримських політв’язнів Курбедінова

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест у зв’язку з незаконним рішенням російського окупаційного «суду» у Сімферополі на п’ять діб арештувати кримськотатарського активіста та адвоката Еміля Курбедінова.

Про це йдеться у заяві МЗС.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з сьогоднішнім незаконним рішенням російського окупаційного «суду» у Сімферополі засудити кримськотатарського активіста та адвоката Еміля Курбедінова до 5 діб адміністративного арешту», – ідеться в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що Курбедінов є одним із ключових адвокатів у справах громадян України, незаконно утримуваних Росією за сфабрикованими та політично мотивованими звинуваченнями, а віднедавна він також захищає одного з військовополонених українських моряків.

«Власне, саме останній факт міг спричинити його затримання, однак це далеко не перший випадок переслідування російськими окупантами адвокатів та правозахисників. Лише у листопаді Еміль та двоє його колег, Ліля Геменджі та Едем Семедляєв, отримали необґрунтоване «застереження» про «неприпустимість порушення законодавства про демонстрації», – припускають дипломати.

У МЗС також переконані, що звинувачення у «демонстрації атрибутики або символіки екстремістських організацій», використане російським окупаційним «судом» для того, щоб відправити Курбедінова за грати, має безпідставний та сфабрикований характер.

«Насправді ж Росія намагається позбавити українських громадян – політичних в’язнів в РФ та на окупованих територіях – права на захист шляхом залякувань та утисків тих, хто підтримує українських заручників Кремля та захищає їх у судах. У цьому зв’язку ми стурбовані тим, що тактика постійних адміністративних стягнень, яка використовується у Росії для «виснаження» опозиційних активістів, переноситься до окупованого Криму», – наголосили в МЗС.

Міністерство закордонних справ України засуджує цю «негідну практику» і закликає Росію негайно її припинити та повністю виконати відповідні резолюції ГА ООН, прийняті в 2014, 2016, 2017 роках, а також рішення Міжнародного Суду щодо проміжних заходів у справі України проти РФ, ухвалене у 2017 році.

Нагадаємо, учора, 6 грудня, кримського адвоката Еміля Курбедінова затримали співробітники так званого Центру з протидії екстремізму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 13:44 :07