Новини » Регіони 7 грудня, 2018, 14:32
У волинську лікарню придбали обладнання майже на $620 тис. у рамках проекту Світового банку
У волинську лікарню придбали обладнання майже на $620 тис. у рамках проекту Світового банку
У волинську лікарню придбали обладнання майже на $620 тис. у рамках проекту Світового банку

У Волинській обласній клінічній лікарні ввели в експлуатацію нове обладнання – ангіографічну систему Philips Allura Xper FD20, вартістю майже 620 тисяч доларів.

Про це йдеться в інформації на Фейсбук-сторінці «Зниження рівня захворюваності на хвороби системи кровообігу- Волинська ОДА», – повідомив власкор IA ZIK.

Це – одна із закупівель у рамках реалізації у краї субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області».

Ангіографічна система Philips Allura Xper FD20 – це надсучасна техніка одного з найпотужніших світових виробників. І нині Волинь отримала для роботи ангіограф, рівного якому за технічними можливостями наразі в Україні немає. І це, за словами завідувача відділення інтервенційної радіології №2 Юрія Легкодуха, дозволяє роботи унікальні операції.

Найперше для медиків важливо, що ангіограф має досить високу роздільну здатність, тож лікарі можуть побачити найдрібніші судини, у рази збільшити зображення і визначити, де є патологія. Сам ангіограф є мультифункціональним, тобто він дозволяє обстежувати усі судини організму. А ще апарат мінімізує променеве навантаження, яким супроводжується будь-яка маніпуляція на ньому (чи то обстеження, чи оперативне втручання).

Окрім того, це обладнання має 3D-станцію, яка переводить у тривимірне зображення судини з патологіями. «Це зручно. Якщо, скажімо, є аневризма головного мозку, яка загрожує інсультом, то ми можемо точно зайти катетером у судини головного мозку в ту аневризму і запломбувати її», – пояснював присутнім нюанси роботи лікар.

До слова, на цьому обладнанні щоденно буде проводитися понад 40 високотехнологічних малоінвазивних ендоваскулярних лікувально-діагностичних втручань.

А виконувач обов’язіків головного лікаря ВОКЛ Іван Сидор, зупинившись загалом на співпраці закладу із субпроектом, наголосив – лікарня цьогоріч отримала обладнання на понад 40 мільйонів гривень. Все воно виводить надання допомоги хворим на якісно новий рівень. І вже оголошено другу фазу закупівель,  2019 р. принесе  лікарні  нові постачання вкрай необхідної медичної техніки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 00:21 :57