Новини » Світ 7 грудня, 2018, 17:21
Це було честю для мене, – Меркель про своє очільництво партії ХДС
Канцлер Німеччини Ангела Меркель. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Канцлер Німеччини Ангела Меркель. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель 7 грудня виголосила останню промову в ролі глави своєї партії «Християнсько-демократичний союз» і залишила пост.

Меркель подякува однопартійцям за можливість очолювати «Християнсько-демократичний союз» (ХДС) упродовж 18 років. Зокрема, 13 з них вона була канцлером, інформує «Громадське».

«Це було величезним задоволенням і честю для мене», – зазначила Меркель.

Вона також зауважла, що партії слід дивитися вперед, а не назад: з новими людьми, але з колишніми цінностями.

«У такі часи, як зараз, ми будемо захищати наші ліберальні погляди і наш життєвий порядок, як у своїй країні, так і за кордоном», – додала кацлерка.

Цього ж дня на з’їзді партії оберуть нового лідера союзу. Головними претендентами на цей пост вважають Аннегрет Крамп-Карренбауер, яка наслідувати політику попередниці, і Фрідріха Мерца, якого називають противником політики Меркель.

Навесні 2019 року переобиратимуть також керівництво Євросоюзу, і кандидатура Ангели Меркель може розглядатися там, як одна з ключових. Про це Громадському повідомили кореспонденти брюсельського бюро видання Politico, описуючи ситуацію довкола виборів у Європарламент.

14 жовтня у німецькій федеральній землі Баварія обирали парламент. Керівна партія Баварії – Християнсько-соціальний союз, яку очолює дійсний міністр закордонних справ Горст Зеєгофер – вперше втратила абсолютну більшість з часів Другої світової війни.

Це значна поразка і для канцлерки Ангели Меркель, адже її партія «Християнсько-демократичний союз» перебуває в альянсі з ХСС. Однією з причин поразки керівної партії в Баварії було незадоволення місцевими мешканцями міграційної політики уряду Меркель, особливо такі настрої притаманні гірським районам Баварії, де у 2015 році були табори для тисяч біженців.

Також вперше до баварського ландтагу потрапила правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» (АдН), здобувши 11 %, яка є антагоністом політики Меркель щодо біженців. За даними опитування німецького телеканалу ARD у вересні 2018 діяльність ХДС/ХСС підтримують 28% німців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 15:02 :04