Новини » Політика 7 грудня, 2018, 12:06
Сироїд: Україна досі допомагає Росії з озброєнням
ZIK
ZIK

Договір про партнерство між Україною та Росією у військовій сфері досі чинний. Нещодавно з’явилась інформація, що російська делегація навіть приїжджала до Дніпра, інспектувати, як українські підприємства КБ «Південне» та «Південний машинобудівний завод» виконують контракти на виробництво ракет для РФ.

Про це заявила заступник Голови ВР Оксана Сироїд під час трансляції кулуарів парламенту в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Коментуючи вчорашнє голосування щодо припинення договору про дружбу з Росією, вона підкреслила: дружби із цією країною у нас немає ще з лютого 2014 року. Відтак, мають бути денонсовані і ті договори, які РФ уже порушила.

«Рішення про безвізовий режим з Росією просто потрібно прибрати, також потрібно обмежити торгівлю із цією державою та денонсувати угоди, наприклад, про співпрацю у військовій сфері», – вважає депутат.

Адже, за її словами, Україна досі «допомагає Росії озброюватись.

«Нещодавно була інформація про те, що у Дніпрі була російська делегація, яка перевіряла, як на заводі «Южмаш» та КБ «Южному» для них виробляються ракети. Ці два підприємства – одні із найбільш закритих в Україні. Доступу туди немає ніхто. Навіть мені потрібно отримати спеціальну довідку, натомість російська делегація там вільно гуляє і фотографується, що вони спостерігають, як виконуються контракти для Росії», – обурювалась заступник голови ВР.

Адже, за її словами, договір про партнерство між Україною та Росією у військовій сфері досі чинний.

До всього вона зазначила: зараз сім українських облгазів належать одному із російських олігархів. Тобто, у будь-який момент за вказівкою Кремля він може перекрити газ у цих регіонах.

«Чи може в умовах війни російський бізнес володіти критичною інфраструктурою України? Я вважаю, що ні. Її потрібно забрати як санкції. Наприклад, є рішення французького арбітражу, відповідно до якого Росія винна нам 1,3 млрд доларів за збитки, які були завдані майну у Криму. В рахунок цього і можна забрати критичну інфраструктуру», – вважає Оксана Сироїд.

Як повідомлялось, вчора народні депутати підтримали президентський законопроект № 0206 про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. За це проголосували 277 обранців. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 11:43 :06