Новини » Політика 7 грудня, 2018, 21:20
Ставнійчук певна, що закон про денонсацію Договору з Росією не має юридичних наслідків
ZIK
ZIK

Те, що сьогодні відбувається у Верховній Раді – це чистий піар. Адже ще у вересні пройшло засідання РНБО України, де за пропозицією МЗС було ухвалене рішення звернутися до РФ з нотою щодо припинення Договору про дружбу.

Про це заявила екс-член Венеційської комісії Марина Ставнійчук у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Ми маємо констатувати, що чинна влада та Президент не мають стабільної позиції у ведені як зовнішньої, так і внутрішньої політики. Щодо припинення дії Договору про дружбу з Росією, то Віденська конвенція про право міжнародних договорів зазначає, що з того моменту, коли Росією було скоєно збройну агресію проти України та анексовано території, то одразу ж Договір про дружбу фактично стає нечинним», – пояснила Ставнійчук.

Отже, додає експерт, якби українська влада ще з 2014 року мала послідовну правову фахову позицію, то розірвання Договору відбулося б вже тоді.

«Ще у вересні відбулося засідання РНБО України, де за пропозицією Міністерства закордонних справ було ухвалене рішення звернутися з відповідною нотою до Російської Федерації про припинення Договору, і такий документ був внесений.

І вже на цьому юридична процедура, згідно з Віденською конвенцією та самим Договором, є завершеною. Тому те, що сьогодні відбувається у Верховній Раді, – це чистий піар. Адже ухвалений закон не має жодних юридичних наслідків для процедури припинення цього Договору», – підкреслила Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, Верховна Рада України підтримала президентський законопроект про припинення дії Договору про дружбу з Росією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 17:50 :12