live
Новини » Політика

Ставнійчук не виключає амністію для полонених українських моряків

ZIK

Оскільки Росія вжила заходи попереднього утримання, очевидно, що вони ведуть слідство щодо українських моряків. Водночас не варто виключати амністії для полонених.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявила колишній член Венеційської комісії від України (2009-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

Коментуючи заяву міністра закордонних справ РФ, в якій йдеться, що немає мови про те, що українські військовополонені будуть відпущені без суду, пані Ставнійчук не виключає, що оскільки вжиті заходи попереднього утримання, очевидно, що вони ведуть слідство.

«Я не виключаю водночас амністії для цих людей. Однак, навіть якщо українці будуть засуджені у РФ, вони не будуть мати такого статусу в Україні. Зараз головне питання повернути цих людей додому», – зазначила Ставнійчук.

За її словами, треба розуміти, що Женевська конвенція, пов’язана з захистом статусу військовополонених і режиму поводження з ними, є достатньо застарілою. Ті механізми, які там передбачені щодо захисту, не відповідають сьогоднішньому часу й вимогам.

«Тому я надзвичайно серйозно вітаю, що включився Європейський суд з прав людини своїми попередніми процедурами. Він за спеціальною процедурою зобов’язав РФ допустити працівників консульської служби, надати невідкладну інформацію про стан здоров’я, про ситуацію, де вони знаходяться. Вже допущені консули до частини наших військовослужбовців», – зауважила колишній член Венеційської комісії від України.

Також пані Ставнійчук додала, що дуже важливо, щоб Україна, в разі потреби, надала всю інформацію стосовно того, що ці люди є дійсно військовополоненими. Якщо ми наполягаємо на їхньому статусі, а українська держава вибрала такий спосіб захисту людей, то треба чітко розуміти, що це військовослужбовці, які виконували відповідний військовий наказ.

«Нам треба чітко закріпити цю позицію. Не випадково міністр оборони Німеччини звертала увагу української влади на наданні доказів. Я розумію, що ці запити щодо доказів необхідні для того, щоб реально розібратися у ситуації і захистити людей», – прокоментувала гостя програми.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що українські моряки, взяті в полон після обстрілу їхніх кораблів у Чорному морі, залишаться під вартою в РФ щонайменше до завершення судових процедур.Loading...
Loading...
Loading...