Новини » Суспільство 7 грудня, 2018, 10:05
Сьогодні – День святої великомучениці Катерини
visnik-press.com.ua
visnik-press.com.ua

Сьогодні, 7 грудня, українські православні та греко-католики відзначають День святої великомучениці Катерини, а дівчат і жінок з цим іменем вітають з іменинами.

У цей день вшановують святу великомученицю Катерину, яка у 304 році прийняла християнство. Була непохитною і вірною церкві, навіть коли її намагалися відвернути з цієї дороги шляхом підкупу та шантажу.

За своє життя переконала багатьох воїнів стати християнами. За це їх хотіли стратити, однак Катерина поклала свою голову під меч ката і таким чином врятувала чоловіків. Та після цього жінку віддали на страшні муки. Останки святої Катерини поховані в монастирі на горі Синай, що в Єгипті.

7 грудня українські дівчата ворожать, визначаючи свою долю. Найголовнішим символом на Катерини є вишнева гілочка, яку дівчата ставлять у воду. Якщо до свята Меланки гілочка пускала бруньки і цвіла – дівчина мала всі шанси цього року вийти заміж.

Цікаво, що у деяких регіонах так само ворожили і хлопці. Для них трактування було дещо іншим: якщо гілочка зацвіла, то й жінка трапиться добра і працьовита, якщо ж засохне – зла і ледача.

Довідка.

Імя Катерина (з грецької – «чиста, непорочна») прийшло до східних словян з Візантії і стало дуже популярним. Свята Катерина шанується як покровителька любові та шлюбу, що допомагає дівчатам відшукати свого судженого. Вважається, що дівчата на імя Катерина розумні, талановиті й імпульсивні. В роботі вони спираються на свій високий інтелект та комунікабельність, а у відносинах – на чуйність та ніжність.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 20:41 :40