Aнонси

усі анонси
Новини » Львів 1412 Читать эту новость на русском

«Сімейний підряд», ремонт каналізації у Городку, або Чому сонце сходить

У Городку на Львівщині викрили ймовірну корупційну схему «освоєння» коштів з міського бюджету. Роботи з будівництва каналізаційної мережі на проїзді від вул. Підгір’я-Сагайдачного – Хоткевича у Городку, за які, відповідно до угоди, бюджетні гроші отримала приватна фірма, насправді виконувалися засобами місцевого водоканалу. Річ у тім, що співвласник приватної фірми та директор комунального водоканалу – у близьких родинних зв’язках. Зараз цю оборудку розслідують правоохоронці.

«Сімейний підряд», ремонт каналізації у Городку, або Чому сонце сходить
Фото ZIK

Про родинний підряд з «відмивання» коштів у Городку на Львівщині у Фейсбуці повідомила ГО «Розвиток Городоччини».

У липні 2018 року Городоцька міська рада уклала договір про виконання робіт з будівництва каналізаційної мережі на проїзді від вул. Підгір’я-Сагайдачного-Хоткевича м. Городок Львівської області з ТОВ «Будівельна компанія «Ключ добробуту». Загальна вартість запланованих робіт – 710, 331 тис. грн.

Як дослідили громадські активісти, співвласником створеної 28 грудня 2017 року ТОВ «Будівельна компанія «Ключ добробуту» із статутним капіталом у 5 тис. грн є Колодій Степан Любомирович – син директора Комунального підприємства «Городоцьке водопровідно-каналізаційне господарство» Колодія Любомира Степановича.

Результатом укладеного договору мала стати новенька каналізаційна мережа, яка в подальшому буде перебувати на балансі та обслуговуванні Комунального підприємства Городоцької міської ради «Городоцьке ВКГ». Тобто, зауважують у ГО, усі недоліки виконаних робіт новоствореною фірмою Колодія Степана, будуть поправлятися міським комунальним підприємством, очолюваним батьком – Колодієм Любомиром.

Однак, насправді родинний підряд у комунальному господарстві м. Городка пішов ще далі. «Працівниками правоохоронних органів встановлено виконання робіт за договором з будівництва трубопроводу працівниками Комунального підприємства «Городоцьке ВКГ». Крім того, за матеріалами досудового слідства, яке ведеться за заявою Громадської організації «Розвиток Городоччини» встановлено, що ТОВ «Будівельна компанія «Ключ добробуту», відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, регіонального сервісного центру МВС України у Львівській області, Городоцької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області не має засобів та можливостей виконувати такі роботи, тобто фірма реально неспроможна виконати умови договору з будівництва каналізаційної мережі», – зазначають активісти «Розвитку Городоччини».

Фото: ГО Розвиток Городоччини/Facebook
Фото: ГО Розвиток Городоччини/Facebook

Відтак, на їх думку, «міський голова Городка, укладаючи угоду про каналізування вулиці, керувався не досвідом виконання аналогічних робіт, наявністю виробничих потужностей підрядника, можливістю забезпечення виконання гарантійних зобов’язань, наявністю на підприємстві працівників із відповідною вищою профільною освітою, а кулуарними, не виключено, корупційними мотивами, а саме, родинними стосунками керівника Городоцького водоканалу з керівником фірми-прокладки, яка фактично «відмиває» бюджетні кошти не виконуючи жодних робіт. Підтвердженням даної тези є аванс за виконання вказаних робіт в розмірі 208 тис. грн, оплачений міською радою вже на восьмий день (03.08.2018) після укладання договору».

Усе це активісти вважають «справжнім мародерством». Адже, за їх даними, міське комунальне підприємство «Городоцьке ВКГ» має нульовий статутний капітал, станом на 1 листопада 2018 року – майже півмільйона гривень боргу зі сплати податків, десятки судів у зв’язку з стягненням заборгованості за послуги з водопостачання та водовідведення з мешканців Городка.

Як повідомив голова ГО «Розвиток Городоччини» Андрій Галушка у коментарі IA ZIK, за фактом згаданої оборудки з бюджетними грішми у Городку було відкрите кримінальне провадження, є ухвала суду про виїмку документів.

«Нам люди повідомили, що на вул. Сагайдачного комунальне підприємство виконує каналізування. Коли ми відкрили сайт Prozorro, там пише, що роботи виконує приватна фірма, згідно з угодою з Городоцькою міською радою, – каже А.Галушка.

З його слів, це вже не перший такий випадок у Городку, коли гроші отримує новостворене за кілька місяців до угоди підприємство. «Міський голова, укладаючи угоду, мав би перевірити, чи це підприємство має виробничі потужності, матеріальні засоби, трудові ресурси, досвід роботи. Щонайменше 5 років мають тривати гарантійні зобов’язання цього підприємства. Якщо підприємство немає людей, техніки, може так статися, що воно за півроку-рік пропаде. Знову ж усе ляже на плечі міста та бюджет. Ми вважаємо, що це корупційна угода з боку міського голови, не в інтересах громади, а у своїх окремих інтересах. Оці факти «батько-син» – це вже конфлікт інтересів. Чергова ситуація, коли гроші громади Городка використовуються неефективно, за можливими корупційними схемами», – наголошує А.Галушка.

Міський голова Городка Роман Кущак у розмові із кореспонденткою ZIK не стримував емоцій. Він заявив, що громадська організація, яка заявила про оборудку, «кошмарить Городок і його особисто», а журналісти, які цим цікавляться – заангажовані.

«Для чого журналісти у це лізуть? Для того є прокуратура, суди», – наголосив мер.

На запитання, чому з цією фірмою підписана угода заявив: «Хто може мені сказати, чому я його взяв, а не того, не іншого? Як я маю пояснити, чому? Як відповісти на питання: чому сонце сходить? Чому я вибрав того? Тому що вибрав того».

Щодо того, яким критерієм керувалися в мерії, чому була упевненість, що ця фірма зможе виконати роботи, мер відповів: «Справа у тому, що до цього у мене була шалена кількість підрядників, які зривали транскордонні об’єкти, після того тендери знову запускали, знову зривали, знову запускали тендери, знову зривали. Ми дарма тратили час на те, що проводили офіційно усі ці процедури. Звичайно, я законопослушний. Ми проводили усі процедури і вони безсовісно і безжально завалювали об’єкти. Нечітко робили, неякісно. Зараз я маю, Господи, слава тобі, по Городку чітке виконання у межах договірних сум і обсягів. Мене зараз все влаштовує. Якщо когось не влаштовує, він подає в суд, прокуратуру. Ці органи займаються, дивляться, шукають. Хто винен – карають. Журналістам раджу: пишіть про щось хороше. Скільки можна цей негатив жувати, люди добрі?».

Мер запевнив, що усе робив правильно.

«Коли підписується угода, угода підписується не з батьком і сином, не перевіряється родословна, а береться право цієї організації на виконання цієї роботи. Важливим є інше, що я маю аналогічну фірму «Будпласт», і ця фірма не виконує роботи. Усі решта мають право виконувати. Ставити під сумнів, чому я вибрав того чи того, треба мати підстави…

Я не знаю, хто кому тато, хто кому син. Є підприємство, яке приїхало, уклало угоду, виконало роботи, виконало якісно і вчасно. Усім плачу гроші після того, як працівники технагляду, або, якщо це у межах поточних ремонтів, працівники належного відділу Городоцької міськради, перевірять ці обсяги. Якщо технагляд підписує, якщо виконано роботи у повному обсягу, ніхто ніколи не перевіряє, чий тато кому син. За винятком одного – я не маю права займатися цими речами», – заявив мер.

Роман Кущак також запевнив, що йому не відомо, що роботи на цьому об’єкті насправді виконував місцевий водоканал.

«Знаю, що приїхала приватна фірма, зробила ці роботи і зробила вчасно і якісно. А при чому тут Городоцький водоканал, коли вони від ранку до ночі ремонтують пориви по цілому Городку? Я перший раз від вас чую, що силами працівників Городоцького водоканалу виконували там роботи», – запевнив він.

Наталія Шутка,
IA ZIK

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

програми телеканалу ZIK

Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19
Ринок землі. Перспективи членства України в НАТО | Треба поговорити | 12.11.19 Треба поговорити
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко
Іван Шинкаренко | 12.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019
Бійки депутатів. Корупція в Раді. Яка небезпека закладена у бюджет? | Народ проти | 08.11.2019 Народ проти
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко
Антон Геращенко | 11.11.19 | HARD з Влащенко HARD з Влащенко
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі
Бійка в суді Києва. Ринок землі в Україні. Скандали за участі "Слуги народу" | Треба поговорити Треба поговорити
Ринок землі в Україні.
Ринок землі в Україні. "Слуга народу" без монобільшості? | Деталі дня | 12.11.19 Деталі дня