Новини » Світ 7 грудня, 2018, 11:51
Шведське місто Кіруна перенесуть через реальну загрозу провалитися під землю
Шведське місто Кіруна. Фото: EPA/MAJA SUSLIN
Шведське місто Кіруна. Фото: EPA/MAJA SUSLIN

Арктичне місто перенесуть на відстань 3 км, щоб воно не провалилося у шахту, яка його й створила.

За 145 км на північ від Полярного кола, лежить місто Кіруна. Розташоване між двома горами, це невеличке, проте просторе місто, з населенням 18000 чоловік. На півночі міста знаходиться гора Луоссаавара, на південному заході – діюча шахта Кірунаваара, – інформує видання Huffington Post.

Це столітня шахта, від якої залежить процвітання та занепад Кіруни. Щодня працівники шахти вантажать 6 800 тонн залізної руди на поїзди, що прямують до норвезького порту Нарвік, а далі розходяться по всьому світу. Перероблена у сталь, цієї руди достатньо, щоб виробляти 40 000 автомобілів на день.

Проте шахта не лише сприяє процвітанню міста, а й руйнує його.

Тунелі, що проходять під містом, загрожують його існуванню. Поблизу шахти вже спостерігаються тріщини та опускання поверхні. За оцінками, частина центру міста піде під землю ще до кінця цього століття.

Тому муніципалітет спільно з державною гірничодобувною компанією LKAB окреслив червоною лінією небезпечну частину міста. Усі будівлі, що потрапляють у небезпечну зону, яка включає у себе магазини, міську раду, ресторани, кафе, школи та будинки, буде зруйновано або, якщо вони становлять історичну або культурну цінність, переміщені на 3 км далі.

Переміщення міста не є чимось новим. Місто Хіббінг, штат Міннесота, США, було перенесене на 3 км у 1910-х роках, також через шахту. Така ж доля спіткала містечко Мальмбергет, що розташоване поруч Кіруна. Значна частина Кіруни буде перенесена приблизно до 2030 року.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 20:57 :54